10 pomysłów na zielone dodatki do salonu

Zieleń, a dokładniej dziesiątki różnych odcieni koloru zielonego, stanowią dzisiaj prawdziwą inspirację dla dekoratorów wnętrz. Barwa ta niesie za sobą wyciszenie, spokój, zbliża do natury, ale i koi zszargane nerwy, które w dzisiejszych czasach często mamy napięte na tzw. włosku. Wprowadzenie do domu większej ilości koloru zielonego, może sprawić prawdziwe cuda, jeśli chodzi o emocjonalne ukojenie i znalezienie dla siebie równowagi. Od czego zacząć zmiany?

Lista: zielone dodatki do salonu

Przygotowaliśmy dla Was praktyczne zestawienie dziesięciu ciekawych inspiracji na zieleń, która z jednej strony ożywia domową przestrzeń, a z drugiej leczy duszę. Może wśród tych pomysłów na zielone dodatki do salonu znajdziecie coś idealnego dla siebie?

1. Dywanik do salonu utrzymany w kolorze energetycznej, żywej zieleni. Doskonale rozbija ciepłem wnętrza surowe, białe, szare i wykończone kamieniem dekoracyjnym.
2. Pistacjowa narzuta na łóżko, pled lub kocyk do otulenia się zimą. Jasna barwa cieszy oko i zbliża do natury.
3. Seledynowe wazony, koniecznie szklane lub półprzezroczyste – będą się pięknie prezentowały we wpadających przez okno promieniach słońca.
4. Miętowy fotel – wielki, z szerokimi oparciami i wysokim zagłówkiem. Pozwoli zanurzyć się np. z książką i kubkiem kawy w kojącej nerwy barwie.
5. Patynowe (zielone-niebieskie) pufy, na których będzie można wygodnie wyciągnąć nogi do przodu. Niewielkie, puchate, przykuwające wzrok.
6. Zielone poduszki dekoracyjne do ułożenia na salonowej sofie albo fotelu. Dobrze jest wybrać je w kilku różnych odcieniach, bo zestawione blisko siebie będą robić piękny efekt.
7. Szmaragdowo wykończona lampka nocna lub lampa stojąca (uchwyt lub podstawa takiej lampy, w kolorze zieleni morskiej podkreślą drewniane podłogi i dodadzą uroku stolikom kawowym w salonie).
8. Malachitowe zasłony – ciemny, bardzo intensywny odcień zieleni, która wygląda niczym kamień szlachetny. Idealnie pasuje do białych firanek.
9. Podstawki pod doniczki kwiatowe – prostota i estetyka w jednym. Niby drobny element, a potrafi wiele zmienić w wyglądzie salonowych parapetów!
10. Zielone ramki na zdjęcia, szczególnie jeśli kolory ścian, na których można je powiesić są jasne: od bieli, przez delikatną żółć, aż do pomarańczy.


Oczywiście w/w lista to tylko początek, jeśli chodzi o oryginalne pomysły na zielone ozdoby do salonu. Więcej inspiracji znajdziesz na blogach aranżacyjnych, stronach poświęconych ekologii we wnętrzach oraz… we własnej głowie! Pamiętaj, że tak naprawdę ogranicza Cię wyłącznie własna wyobraźnia!