4 argumenty, dla których warto wybrać żaluzje drewniane

Wybór odpowiednich żaluzji okiennych i mnogość materiałów, z których są wykonane, może przyprawić o zawrót głowy. Jednym z najpopularniejszych materiałów jest naturalne drewno, a wszystko przez ponadczasową elegancję i estetykę. Naturalny materiał żaluzji drewnianych wpasuje się w każde, nawet najbardziej nietypowe wnętrze. Sprawdzamy, dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane.

Na montaż żaluzji decydujemy się przede wszystkim po to, aby uchronić wnętrze pomieszczenia przed nadmiarem wpadających promieni słonecznych. Decyzja o ich użyciu potrafi też znacząco wpłynąć na wystrój wnętrza. Są eleganckie, ponadczasowe, bardzo praktyczne i niezwykle estetyczne. Oto 4 argumenty, dla których warto wybrać drewniane żaluzje na okno.

Aranżacja z drewnianymi żaluzjami
  1. Komfort termiczny i dobre zaciemnienie

Żaluzje drewniane użyte w sypialni gwarantują odpowiednie zaciemnienie, wpływając na lepszą jakość snu. Szerokie drewniane żaluzje potrafią o wiele skuteczniej zaciemnić wnętrze niż popularne tekstylne zasłony z grubo tkanych materiałów. To zdecydowanie ich największy atut.

W okresie letnim całkowite odgrodzenie się od wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych będzie miało wpływ na temperaturę pomieszczenia – będzie w nim o wiele chłodniej. W okresie letnim żaluzje z drewna chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, co będziemy doceniać podczas upalnego lata.

  • Funkcja dekoracyjna

Estetyczny i designerski wygląd drewnianych żaluzji sprawia, że pasują do każdego wnętrza, a dodatkowo potrafią dodać mu niezwykłego charakteru. Są bardzo uniwersalne, dlatego pasują do każdego typu pomieszczenia urządzonego w dowolnym stylu. Drewniane żaluzje sprawdzą się w domu, biurze, a nawet w mieszkaniu na wynajem.

Nowoczesne drewniane żaluzje z powodzeniem zastępują firany i zasłony. Należy jedynie pamiętać o dopasowaniu ich do kształtu i wymiaru okna. Większość firm wykonuje drewniane żaluzje na wymiar, ale są również modele o standardowych, popularnych wymiarach –  szeroki wybór żaluzji drewnianych w różnych rozmiarach i odcieniach znajdziesz u polskiego producenta Clicky.

Montaż drewnianych żaluzji może być dobrym pomysłem na zmianę wyglądu okna. Drewniane żaluzje nadają pomieszczeniu charakter, a ich uniwersalność sprawia, że będą pasować do każdego stylu. Firmy oferują szeroką paletę barw, dzięki czemu łatwo będzie dopasować kolor żaluzji do mebli i dodatków, które już posiadamy.

Drewniane żaluzje z drewna lipowego
  • Łatwość obsługi

Drewniane modele żaluzji cechuje łatwość obsługi. Koniec z łamiącymi się lamelami, poplątanymi sznurkami i kurzem zalegającym na drobnych elementach żaluzji. Mechanizm żaluzji drewnianej pozwala indywidualnie dopasować ilość wpadającego światła, a drewniane listewki można ustawiać w taki sposób, aby tylko delikatnie filtrować promienie lub też całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Wszystko przy pomocy sznurka do podnoszenia żaluzji i pokrętła do obracania lameli.

Żaluzje łatwo również utrzymać w czystości. Wystarczy przecierać listewki regularnie suchą ściereczką, a okazjonalnie stosować preparat do konserwacji drewna.

  • Solidność

Drewno jest jednym z najbardziej solidnych materiałów, ale i odpornych na promieniowanie słoneczne czy uszkodzenia. Żaluzje wykonane z drewna nie nagrzewają się, dzięki czemu nie przyczyniają się do wzrostu temperatury we wnętrzu mieszkania. Są bez wątpienia inwestycją na lata, pomimo tego, że wymagają czasem impregnacji.

Wybór drewnianych żaluzji i mnogość zalet sprawia, że są jednymi z najpopularniejszych osłon okiennych, jakie aktualnie można spotkać na rynku. Ich uniwersalność, świetny design i funkcjonalność sprawiają, że będą dobrym rozwiązaniem dla każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika.