4 pomysły na aranżacje okna w sypialni

Aranżując sypialnię szczególną uwagę zwrócić powinniśmy na zaplanowanie oprawy okna. Źródło światła dziennego może skutecznie utrudnić nam odpoczynek za dnia, a nawet w nocy, gdy w pobliżu naszych okien znajdują się latarnie uliczne. Problemem może być również hałas, który szczególnie doskwiera mieszkańcom dużych miast. Dobrą wiadomością jest fakt, że dekoracja okna w sypialni może skutecznie wyeliminować wyżej wspomniane problemy, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i systemów. Zapraszamy na krótki przewodnik po firanach i zasłonach na przykładzie konkretnych aranżacji, które pokażą jak udekorować okno w sypialni.

Jak udekorować okno: skandynawska sypialnia

Nasze inspiracje na okno w sypialni rozpoczynamy od nowoczesnej sypialni w stylu scandi glam. Modna biel, tajemniczy grafit i subtelne odcienie szarości ocieplone naturalnym, jasnym drewnem. W takim wnętrzu każdy poranek to przyjemność. Głównym akcentem sypialni jest oczywiście łóżko, które miękkością tekstyliów zaprasza do odpoczynku. Co powinno pojawić się na oknie w sypialni w tak przemyślanym wnętrzu? Wystrój okna w sypialni w postaci firanek wave z dekoracyjnymi zasłonami o naturalnej strukturze, nie konkuruje z mocnym grafitem, a przyjemnie domyka wnętrze, nadając mu miękkości i eteryzmu. Szare zasłony do sypialni nie muszą być zatem nudne, co udowadnia ta aranżacja.
W prezentowanym projekcie zastosowane zostały zasłony wave. Zawieszenie na takim systemie pozwala uzyskać efekt idealnie równych fal. Do nowoczesnej sypialni, gdzie dominują finezyjne formy i proste meble, perfekcyjnie pasują falujące zasłony. Zasłony wave, wykonane z materiału o wyrazistym splocie, łączą to, co naturalne z nowoczesną elegancją i nutą prestiżu w stylu skandynawskim z dodatkiem glamour.

Pomysły na wystrój okna: mała sypialnia z dużym oknem

Jeśli szukasz inspiracji na urządzanie małej sypialni to ta aranżacja we wnętrzu z drewnianym parkietem w jodełkę z pewnością Cię zainteresuje. Okno sypialniane nie powinno przytłaczać nadmierną dekoracją małej przestrzeni. Dlatego zastosowane tu woalowe firanki do sypialni i długie zasłony sypialniane, sięgają od sufitu aż do posadzki, stanowiąc jednolitą powierzchnię, która powiększa optycznie wnętrze małej sypialni. Prostą formę zasłon przyciemniających wzbogaca tkanina o wyraźnym splocie, która podkreśla charakter nowoczesnego pomieszczenia. Naturalne materiały, barwy ziemi, subtelna struktura na ścianie, woalowe firanki do sypialni oraz szare zasłony przyciemniające to przepis na nowoczesne wnętrze w nurcie minimal.

Przyciemniające zasłony do sypialni uszyte są z tkaniny w typie dimout, która jest dwuwarstwowa. Część przyciemniająca znajduje się od strony okna, warstwa widoczna od wnętrza pomieszczenia pełni funkcję dekoracyjną, komponując się z charakterem sypialni. Zasłony przyciemniające sprawdzą się w sypialniach od północnej i południowej strony, gdyż stopień w jaki blokują światło wynosi ok. 70%.

Wartym uwagi jest też fakt, że zastosowane tutaj firanki do sypialni zostały wykonane z tkaniny o splocie naturalnym, pochodzącej w 100% z recyklingu plastiku PET. To firany bez prasowania, których naturalna struktura skutecznie ukryje ewentualne zagniecenia, co z pewnością docenią panie domu. Firany bez prasowania to także firany z woalu kreszowanego, firany haftowane oraz uszyte z siatki o luźnym splocie. Zarówno zasłony jak i firanki do sypialni zostały uszyte na systemie flex oraz zawieszone na szynie aluminiowej ks.

Aranżacja okna w sypialni z balkonem lub tarasem

Elegancka sypialnia z tapetą w hipnotyzujący motyw florystyczny zasługuje na równie stylową oprawę okien. Przytulna sypialnia z dużym oknem tarasowym to spełnienie marzeń niejednego z nas. Jednak, gdy sypialnia graniczy z tarasem, będącym często miejscem letnich biesiad, warto zapewnić sobie spokój na czas wypoczynku. Zasłony do sypialni z weluru nie tylko zaciemniają pomieszczenie, ale również stanowią izolację akustyczną. Zasłony akustyczne zapewniają ciszę i pozwalają na relaks z dala od hałasu.

Dodatkowym walorem zasłon na duże okno w sypialni są ich właściwości zaciemniające. Zasłony typu blackout to zasłony zaciemniające w 100%. Takie zasłony do sypialni po rozsunięciu zapewniają całkowitą ciemność. To odpowiednia aranżacja okna dla tych, którzy lubią zdrzemnąć się w ciągu dnia.

Wybór zasłon do okna sypialni to jedno, równie ważny jest jednak sposób ich montażu. W tym projekcie został zastosowany karnisz elektryczny, na którym zawisły zasłony. Sterowanie za pomocą pilota lub aplikacji pozwala na zaprogramowanie odsłaniania i zasłaniania o konkretnych godzinach, co wspomaga regulację snu. Dodatkowo karnisz elektryczny stoi na straży porządku na dużych oknach, sprawiając, że nawet ciężkie zasłony układają się równomiernie na całości przeszklenia.

Pomysł na okno dopasowane do wystroju wnętrza

Ostatnią z aranżacji jest, słodka jak wata cukrowa, oryginalna aranżacja okien dziewczęcej sypialni. Zasłony dekoracyjne idealnie dopasowane do wezgłowia? To możliwe jedynie w przypadku zasłon na zamówienie, których materiał wykonania będzie wierną kopią aranżacji łóżka. W tej stylowej sypialni łososiowa barwa zasłon dopasowana została do kolorystyki łóżka. Dzięki temu wnętrze sypialni jest kompletne, wpisując się w najgorętsze trendy w aranżacji okien.
Karnisz elektryczny został subtelnie ukryty we wcześniej przygotowanej wnęce sufitowej. Ten zabieg stworzył wrażenie jakby zasłony kaskadowo spływały gdzieś spoza pomieszczenia, tworząc jednolitą ścianę dekoracji okiennej.

Jak zaaranżować okno w sypialni? Podsumujmy!

Wybierając odpowiednie dekoracje okna przemyśleć nie tylko to jaki klimat w sypialni nam odpowiada, ale jakie potrzeby nam towarzyszą. Nowoczesna aranżacja okien to nie jedynie udekorowanie sypialni, lecz przede wszystkim odpowiedź na potrzeby domowników. Zasłony i firanki do sypialni wykonane z materiałów izolujących przed hałasem, światłem, a nawet zimnem są obecnie dostępne na wyciągnięcie ręki i warto z nich skorzystać jeśli mamy taką potrzebę. Przemyśleć należy także kwestię montażu. Dziś karnisz elektryczny to nie rozwiązanie dla elit, a coraz bardziej powszechne rozwiązanie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Modne okno w sypialni to zatem takie, które dobrane jest do naszych indywidualnych wymagań. Tego typu aranżacje będą służyć nam latami, sprawiając, że sypialnia stanie się miejscem odpoczynku i prywatną oazą spokoju.