5 pomysłów na oryginalne lustro w czarnej ramie

Niewiele osób decyduje się dzisiaj na umieszczenie w salonie czy w sypialni lustra, które miałoby czarną ramę. Przy takim pomyśle od razu pojawiają się pytania: czy nie będzie ono zbyt smutne? Czy nie sprawi w pomieszczeniu przytłaczającego wrażenia? Czy rama tego koloru będzie dobrze wyglądać w pomieszczeniach o już ustalonej kolorystyce i aranżacji? Ido jakich barw w pobliżu warto taką ramę lustra dobrać? Pytań nasuwają się dziesiątki!

Lustro w czarnej ramie – 5 inspiracji do różnych wnętrz

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o lustro w czarnej ramie, warto przede wszystkim obejrzeć kilka projektów wnętrz posiadających takie właśnie lustro już umieszczone w pomieszczeniu i możliwe do oglądania na zdjęciu. Najszybciej znajdziemy je w internecie oraz na stronach projektantów wnętrz, którzy coraz wyraźniej podkreślają, jak ciekawy i wcale nieprzytłaczający efekt może takie lustro zrobić w mieszkaniu! Co podoba im się najbardziej i na co zwrócić uwagę?

  1. Lustra do wnętrz loftowych – czerń ramy podkreśla elegancję. Przestrzeń loftowa, urządzana typowo industrialnie to idealne miejsce na proste lustro w ramie dostępnej dziś w różnych odcieniach czerni. Tu kluczem udanego połączenia lustra z resztą wnętrza, jest utrzymanie jego prostoty, użyteczności i minimalistycznej formy: bez nadmiaru zdobień i niepotrzebnych upiększaczy.
  2. Metalowe lustra z lakierowaną ramą do wnętrz biurowych i stylizowanych na „buntownicze”. Tego rodzaju element doskonale sprawdzi się w nowoczesnym biurze, w którym ceni się wyrazistość i konkret, ale i w pokojach nastolatków, którzy oczekują w nich efektu „wow” połączonego z buntem. Symbolika czerni świetnie ten „bunt” podkreśla
  3. Podświetlane wersje do salonu i sypialni – proste rozwiązanie, elegancja i zarazem rozjaśnienie efektu czerni poprzez schowane np. za lustrem, miniaturowe diody świetlne
  4. Czarne ramy na białych i kremowych ścianach – więcej wyrazistości w hall’u! Tu dobrym przykładem są długie, umieszczane w pionie lustra, których prosta rama i czerń idealnie współgra z jasnymi ścianami – ożywiając je i dodając przestrzeni charakteru
  5. Magia geometrii czyli lustra w formie sześcioboku – również do łazienki. Stworzone dla tych, którzy nie lubią standardów i chcą wyróżnić przestrzeń, w której mieszkają.

Warto zauważyć, że poza gładką, czarną ramą bez żadnych zdobień, pięknie prezentują się też ramy o bogatych zdobieniach. Barokowe ornamenty utrzymane w czerni i roztaczające się wokół pionowego lub okrągłego lustra – zrobią szczególne wrażenie w pomieszczeniach aranżowanych na nutę glamour. Z połyskiem!