Agregaty prądotwórcze – niezawodne źródło energii w każdym miejscu i sytuacji

W ostatnich miesiącach generatory prądotwórcze cieszą się rosnącym zainteresowaniem świadomych klientów. Jest to spowodowane zawirowaniami na rynku energetycznym, a także możliwymi przerwami w dostawie prądu z sieci. Duży wpływ na trudną sytuację w tym obszarze ma wybuch wojny na Ukrainie, a także niedobór surowców na rynku. Razem z nami sprawdź, dlaczego agregat prądotwórczy to niezawodne źródło energii, które może sprawdzić w różnej sytuacji.

Specyfika działania agregatów prądu

Generatory prądu to urządzenia, których zadaniem jest dbanie o ciągłość dostawy energii elektrycznej do domu, domku letniskowego, sklepu, czy też atrakcji na festynie. Wykorzystywane są zarówno jako opcja rezerwowa na wypadek problemów z siecią, jak i jako główne źródło zasilania w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci energetycznej. Wybrane modele na rynku mogą być zasilane różnego rodzaju paliwem, w tym m.in. dieslem, benzyną lub gazem. Następnie energię pozyskaną z paliwa konwertują na energię elektryczną i dostarczają ją do sieci lub wybranych urządzeń. Na rynku dostępne są rozwiązania o różnej wydajności, a także zastosowań, w tym agregaty prądotwórcze do użytku zewnętrznego, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Stanowią niezawodne źródło energii w każdych warunkach. 

Generator prądu jako opcja rezerwowa

Zazwyczaj generator prądotwórczy stanowi opcję rezerwową na wypadek przerwania dostawy prądu z sieci. Wówczas jego zadaniem jest podtrzymanie działania kluczowych systemów i urządzeń w domu, w tym m.in. systemu ogrzewania i oświetlenia. Właśnie dlatego agregat stanowi sprawdzony backup, który sprawdza się w najmniej oczekiwanych momentach. Do przerwania dostaw prądu może dojść m.in. podczas intensywnej burzy, gdy linie wysokiego napięcia zostaną uszkodzone. Ponadto wpływ na ograniczone dostawy energii może mieć m.in. wysoka temperatura. Nawet małe przerwy w dostawie prądu mogą powodować poważne straty finansowe dla firm i użytkowników indywidualnych. 

Ryzyko wzrasta w ostatnich miesiącach, gdzie coraz częściej słyszy się o możliwych planowanych wyłączeniach prądu, czyli tzw. blackoutach. Im mniej surowca energetycznego na rynku, tym ryzyko takich zdarzeń wzrasta. Właśnie dlatego warto kupić starannie dobrany do swoich potrzeb generator prądu, jako opcję rezerwową i gwarancję bezpieczeństwa i uniezależnienia się od przerw w dostawie energii elektrycznej. 

Sprawdzą się tam, gdzie nie ma możliwości połączenia z siecią

Zdarza się również, że agregaty prądotwórcze wykorzystywane są jako podstawowe źródło energii elektrycznej. Ma to miejsce wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podpięcia się do sieci energetycznej lub jeszcze nie wykonano takiego podłączenia. W związku z tym agregat okazuje się nieocenionym wsparciem m.in. przy domkach letniskowych lub na początkowym etapie budowy domu. Dzięki temu urządzeniu można zadbać o prawidłową eksploatację urządzeń oraz zminimalizować ryzyko strat finansowych. Ponadto popularne generatory prądu wykorzystywane są m.in. w przypadku imprez plenerowych, festynów i pikników. Wówczas osoby wystawiające się z atrakcjami i produktami korzystają z zasilania z generatora. Ten może być ich własnością lub może być pożyczany przez podmiot organizujący imprezę. 

Czym jest agregat inwertorowy?

Jednym z rodzajów urządzeń dostępnych na rynku jest agregat inwertorowy. Ma nieco inną konstrukcję niż klasyczne agregaty o konstrukcji ramowej. W tym wypadku silnik inwerterowy sam kontroluje przepływ paliwa i dopasowuje go do realnego zapotrzebowania. Dzięki temu dochodzi do mniejszego spalania oraz zwiększonej kontroli nad ilością produkowanej energii elektrycznej. To rozwiązanie oszczędne pod kątem kosztów eksploatacyjnych, a także bardziej przyjazne środowisku. Ponadto ten typ generatorów cechuje się mniejszą awaryjnością i zwiększoną wydajnością, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem. 

Poznaj ofertę ProfiMarket.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych agregatów prądotwórczych od ProfiMarket.pl. To urządzenia renomowanych producentów, w tym m.in.: Honda, Wacker Neuson M-Series, Fogo, Pramac, czy Adler. W ofercie sklepu przygotowano modele do użytku domowego, do domków letniskowych, a także rozbudowane agregaty do firm. W przypadku wątpliwości, zespół ProfiMarket.pl pomoże Ci w dokonaniu właściwej decyzji zakupowej. Zapraszamy do zakupów agregatów prądotwórczych i postawienia na niezawodne źródło energii w każdej sytuacji.