Sansewieria Fernwood to naprawdę bardzo urocza odmiana. Roślina ta dorasta maksymalnie do około siedemdziesięciu centymetrów wysokości. Posiada ona cylindryczne wzniesione, a do tego niezbyt grube i ostro zakończone liście. Sama powierzchnia liściowej blaszki jest ciemnozielona oraz zdobiona jasnozielonymi oraz prążkami poprzecznymi. Liście wyrastają z ziemi w sposób bezpośredni, jeden przy drugim, tworząc prześliczne oraz nastroszone kępki. Ta odmiana jest ceniona z uwagi na przepiękne ubawienie, niewielkie wymagania oraz bardzo ciekawy pokrój.
Walory tej odmiany
Odmiana Sansewiera Fernwood z uwagi na swoją niesamowitą odporność na brak wody jest nazywana żelazną rośliną. Wszelkie odmiany tej rośliny łączy to, że świetnie się adaptują do bardzo trudnych warunków mieszkania. Nie jest im straszne suche powietrze, jakiś niedobór wody czy też mała ilość dziennego światła. Zaletą niewątpliwą jest także wzrost powolny, co się niewątpliwie wiąże z brakiem konieczności przesadzania tej rośliny. Wężownice to długowieczne rośliny, które nadają się idealnie dla amatorów, a jednocześnie pasują świetnie do nowoczesnych wnętrz. Kolejna zaleta to działanie, które oczyszcza powietrze z takich toksyn jak: xylen czy też toluen. Sansevierie są roślinami idealnymi do domu, które nie tylko nam filtrują powietrze, ale także unieszkodliwiają związki toksyczne. Do tego wytwarzają spore ilości tlenu.
Do walorów tej odmiany należy: niewiele uprawowe wymagania, ostro zakończone i cylindryczne liście, przepiękne ubarwienie, ślicznie nastroszone kępki czy też bardzo atrakcyjny pokrój.
Sansevieria Fernwood i jej wymagania
Sansevieria to roślina w zasadzie niewymagająca. Do tego jest bardzo łatwa w uprawie oraz odporna na suszę. Na pewno najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne ze światłem rozproszonym lub też pół cieniste. Sansewieria nie toleruje w żadnym wypadku nadmiaru wody, dlatego też najlepiej jej zapewnić odpowiedni drenaż. Podłoże powinno być bardzo żyzne, przepuszczalne oraz próchnicze. Odpowiednim podłożem dla tych roślin jest podłoże dla kaktusów oraz dla sukulentów. Roślinę należy podlewać dopiero w samym momencie, gdy ziemia jest całkiem przesuszona. Zasilamy płynnym wieloskładnikowym nawozem do mniej więcej trzy czy też cztery tygodnie. Warto pamiętać, że roślina ta nam wybaczy w zasadzie każde zaniedbanie, poza oczywiście zalaniem zbyt dużą ilością wody. Świetnie także zniesie niedobory wody, światła, nawozu czy też za ciągną donicę i to nawet przez długie, długie tygodnie życia.