Aranżacja łazienki glamour – od czego zacząć?

Glamour jest dzisiaj jednym z bardzo popularnych sposobów na atrakcyjne i przykuwające uwagę wykończenie wnętrz. Większość osób decyduje zwykle o utrzymaniu całego mieszkania w tej właśnie stylistyce, dzięki czemu jest one spójne co do wizualnej klasy pomieszczeń i prezentuje się naprawdę dobrze. Co ważne, aranżacja każdego z poszczególnych pokoi na nutę glamour wymaga odpowiedniego przygotowania i znajomości kilku istotnych zasad.

Jak zaplanować urządzenie łazienki glamour?

Jednym z wyzwań podczas projektowania mieszkania glamour jest odpowiednie zaplanowanie łazienki. Tu prace pod kątem wprowadzenia tego stylu należy zacząć już na etapie działań typowo remontowych: jeszcze przed położeniem na ściany pierwszych kafli i przed ważnymi zakupami, jak wanna, prysznic czy meble łazienkowe. Kluczem do udanej aranżacji jest takie zaprojektowanie przestrzeni, w którym znajdzie się finalnie to, co najważniejsze w stylu glamour:

  • Stylowa, finezyjnie wyprofilowana wanna (dobrym pomysłem są modele owalne, ale nie w nurcie klasyki jak z mieszkania w bloku, ale bardziej opływowe, wręcz organiczne, albo z drugiej strony: geometrycznie wyraziste). Wanna powinna być biała, ale z możliwością umieszczenia przy niej ciemnych dodatków, koniecznie z efektem połysku
  • Duże lustro, koniecznie w pięknie zdobionej ramie – styl glamour wyróżnia się blichtrem, elegancją i wszechobecnym połyskiem, a lustra skutecznie powiększają przestrzeń, sprawiając, że jest ona jeszcze mocniej podkreślona. Rama lustra, zależnie od aranżacji pomieszczenia: czarna błyszcząca, biała lub marmurowa.
  • Zdecydowane kolory na ścianach. Kafle, jakie układa się do łazienki glamour muszą ze sobą kontrastować, na tyle, by ta różnica doskonale widoczna. Świetnie sprawdzą się biało-czarne klimaty, czarno-wzorzyste z dekorem rodem z barokowych zamków oraz kamienne odcienie – bez efekty matowości. Tylko połysk!
  • Meble łazienkowe – zdecydowane w formie i barwie, ale nie powodujące efekty zagracenia przestrzeni. Pomieszczenie ma być funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne – w glamour nie ma miejsca na czystą użytkowość, która nie niesie również walorów wizualnych.
  • Efektowne oświetlenie – zarówno główne, jak i dodatkowe np. nad lustrem lub wpuszczone w kafle znajdujące się w pobliżu wanny.

Przy wyborze mebli i dodatków glamour do łazienek należy jednak bardzo mocno uważać. Od eleganckiego, pałacowego wręcz stylu do kiczu i niepotrzebnej przesady jest bardzo cienka droga. Warto tu zasięgnąć porad specjalistów czy aranżatorów wnętrz, tak by mieć pewność dopracowania wszystkiego w szczegółach, ale bez ocierania się o kicz.