Balustrada ze szkła na balkon – czy to dobry pomysł?

Budowa lub remont własnego domu to najlepsza okazja, by dopracować każdy detal aranżacji zgodnie z naszym gustem. Nie chodzi tu tylko o wnętrza, ale także o elementy zewnętrzne, takie jak balkony i balustrady. Czy popularne ostatnio szklane balustrady będą dobrze wyglądały w domu jednorodzinnym?

Balustrady całoszklane – jak działa ten typ wykończenia balkonu?

Aby balkon lub podwyższony taras były bezpieczne, konieczny będzie montaż balustrady lub innego typu poręczy. Dzięki temu przestrzeń balkonu stanie się całkowicie dostępna dla wszystkich członków rodziny, również dla dzieci czy psa.

Balustrady całoszklane to nowoczesne, w pełni sprawdzone rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność z minimalistyczną elegancją. Ten typ balustrady sprawdzi się praktycznie w każdym budynku. Z pewnością będzie współgrał z nowoczesnym designem i podkreślał jego atuty. Ale wbrew pozorom przyda także ciekawego akcentu starszym budynkom, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na praktycznie niewidoczną balustradę bez poręczy.

Jaką balustradę wybrać na balkon domu?

Na rynku znajdziemy kilka różnych typów balustrad szklanych. Jeżeli chodzi o balustrady całoszklane, mocowane na tak zwanych rotulach, możemy zdecydować się na balustrady przezroczyste lub z barwionego albo zdobionego szkła. Nie bez znaczenia jest tutaj też wygląd poręczy albo sama jej obecność.

Warto jednak podkreślić, że bez względu na rodzaj balustrady, którą wybierzemy, każda z balustrad całoszklanych wysokiej jakości spełnia te same wyśrubowane standardy bezpieczeństwa. Mamy tu do czynienia ze szkłem hartowanym, odpornym na nacisk i czynniki atmosferyczne, wielokrotnie testowanym przed wprowadzeniem do obrotu.

Mocowanie balustrady szklanej – komu je zlecić?

Po zakupie wybranego modelu balustrady pozostaje jeszcze najważniejsze – jej montaż! Niektórzy właściciele domów decydują się na niego samodzielnie, kierując się instrukcjami otrzymanymi od producenta. Inni z kolei wolą zlecić te prace fachowcom.

My zdecydowanie polecamy tę drugą opcję. Balustrada całoszklana zainstalowana przez profesjonalną ekipę będzie całkowicie bezpieczna, a montaż jej na niewielkiej powierzchni nie podwyższy znacznie kosztów remontu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że możemy spokojnie korzystać z balkonu, a nasz dom szybko zyska nowy, atrakcyjny element wykończeniowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy ESGLAS