Balustrady całoszklane do biur i domków jednorodzinnych

Wykonanie balustrady jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, pracownikom czy klientom, którzy będą korzystali ze schodów. Musi być ona nie tylko solidna, ale także stylowa. Warto zatem zdecydować się na balustradę ze szkła.

Balustrady całoszklane – nowoczesny design i minimalizm


Coraz więcej osób urządza przestrzenie biurowe czy domowe w nowoczesnym stylu. Co to oznacza? Mianowicie, poszukiwane są proste, a zarazem ciekawe stylistycznie projekty, które sprawdzą się w każdych warunkach. Takim rozwiązaniem są właśnie balustrady ze szkła.

Świetnie wpisują się w każdą aranżację, gdyż szkło jest materiałem uniwersalnym i pasującym do wszystkiego. Balustrada ze szkła doskonale będzie wyglądać w biurze urządzonym w stylu klasycznym i loftowym. To również doskonałe wykończenie balkonu czy tarasu, a także schodów w domu zaaranżowanym w stylu rustykalnym czy eklektycznym.

Dlaczego warto wybrać balustrady ze szkła?


Większość osób pewnie się obawia, że szkło może szybko pęknąć, się rozbić lub można je po prostu uszkodzić. Jednak do produkcji balustrad używa się wzmocnionego szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki zewnętrzne. Nie ma obaw, że uderzenie, kopnięcie czy nacisk przez dziecko na balustradę spowoduje jej uszkodzenie.

Tego typu rozwiązania stosuje się z powodzeniem w galeriach handlowych czy nowoczesnych biurowcach. Balustrady całoszklane łatwo można utrzymać w czystości. Są wytrzymałe, bezpieczne, a przede wszystkim wyglądają świetnie i optycznie powiększają przestrzeń. Balustradę można wykończyć drewnem lub metalem. Można też zdecydować się na samonośną szklaną balustradę, na której nie ma widocznych łączeń, ani dodatkowych elementów.

Kiedy warto zdecydować się na balustradę ze szkła?


Wiadomo już, że tego typu rozwiązanie pasuje praktycznie do każdego stylu. Balustrady całoszklane dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu można je dopasować do własnych wymagań.

Wybierając balustradę i firmę, która ją wyprodukuje, należy zwrócić uwagę na kompleksowość usług. Najlepiej zdecydować się na firmę, która nie tylko produkuje, ale także zajmuje się montażem. Wówczas można mieć pewność, że taka konstrukcja przetrwa lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy ESGLAS