Bariery przeciwpowodziowe – najważniejsze informacje

Intensywne opady deszczu, czy też przelania koryt i wałów rzecznych mogą skończyć się katastrofą. W przypadku tych pierwszych nie mamy raczej wpływu na to, gdzie wystąpią. W przypadku tych drugich – niestety – wiele miast i miasteczek rozwinęło się dzięki bliskości rzek. A więc to, co dało im możliwości rozwoju, może je też skutecznie odebrać. Bariery przeciwpowodziowe to jeden z najlepszych pomysłów na to, jak zadbać o swoje mienie w przypadku mieszkania na obszarach zalewowych, jak i tych, gdzie tworzą się niecki zbierające wodę z ulic przy silnych opadach deszczu.

Bariery przeciwpowodziowe – czy warto?

Nowoczesne bariery przeciwpowodziowe to blokady, które dzięki swojej budowie, jak i materiałom wykonania mogą doskonale uchronić majątek przed startami wywołanymi przez zalania domu czy miejsca prowadzenia działalności. Należy pamiętać o tym, że nawet niewielkie zalania, które na pierwszy rzut oka nie wyrządziły szkód, mogą oddziaływać w przyszłości na niszczenie lokalu. Nawet jeżeli mówimy o paru centymetrach na ceramicznej posadzce, jest to wystarczające, aby namoczeniu uległy też ściany wewnętrzne, w których może następnie przez lata rozwijać się wilgoć, a tym samym niebezpieczne i podrażniające płuca grzyby. Zakup barier przeciwpowodziowych i stosowanie ich w sytuacjach kryzysowych ostatecznie da nam wiele oszczędności.

Bariery przeciwpowodziowe – co to takiego?

Bariera przeciwpowodziowa to panel, który można zamontować przy drzwiach zewnętrznych do domu, siedziby firmy, sklepu i każdego innego miejsca narażonego na powodzie i lokalne podtopienia. Nowoczesne bariery przeciwpowodziowe wykonane są z lekkich, ale solidnych elementów. Najczęściej są to odpowiednio zmontowane panele PCV, które zakłada się od zewnętrznej strony drzwi. Są one wyposażane w różnego rodzaju uszczelki i mocowania, które służą do uszczelniania przestrzeni pomiędzy drzwiami a futryną oraz gruntem, bez których woda nie ma najmniejszych problemów, aby dostać się do wnętrza. Odpowiednie metody dociskowe przy dobranych do drzwi barierach to recepta na bezpieczeństwo mienia podczas powodzi.

Mobilne bariery przeciwpowodziowe

Skuteczność paneli przeciwpowodziowych nie jest równoznaczna z tym, że muszą one być zamontowane na stałe przy drzwiach wejściowych. Wręcz przeciwnie, nowoczesne bariery przeciwpowodziowe to lekkie i przenośne konstrukcje. Dzięki swojej budowie, jak i odpowiednim, dostarczonym z nimi akcesoriami montaż takiej bariery jest bardzo prosty i szybki, a przy jej odpowiednim założeniu minimalizujemy ryzyko tego, że woda wedrze się do wewnątrz.