Basen z kontenera – czy to dobry pomysł?

Basen z kontenera może się wydawać szalonym pomysłem, ale naprawdę jest to pomysł chętnie realizowany. Na zainstalowanie basenu w kontenerze wystarczy jedynie kilka minut. Możemy zrobić z niego z dużą łatwością także wannę z hydromasażem.

To naprawdę jest możliwe

Zainstalowanie basenu w ogrodzie przydomowym jest niestety bardzo kosztowne oraz wymaga od nas sporo czasu, jak i także pracy. Jego zaprojektowanie to często sprawa dosyć niełatwa. Potem zostaje wciąż mnóstwo roboty z wykopaniem miejsca, wyłożeniem go powierzchnią odpowiednią, montażem, jak i także napełnieniem wodą. Zanim będzie jednak gotowy do pływania, trzeba się uzbroić w cierpliwość oraz także szacować, że instalacja może potrwać dłużej niż miesiąc.

A gdyby tak dało się zamówić basen oraz jeszcze tego samego dnia wskoczyć do niego? Zapowiada się naprawdę świetnie. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Nie mamy tutaj na myśli wcale basenu nadmuchiwanego. Na myśli mamy basen z kontenera.

Basen z kontenera – w ofercie wielu firm

Wiele firm w swojej ofercie posiada właśnie basen z kontenera. Baseny z roku na rok stają się coraz bardziej kompaktowe. Kontenery, które można wykorzystać pod basen jest kilka. Występuje one dokładnie w trzech rozmiarach. Baseny są projektowane zgodnie ze znaną technologią high-tech. Dzięki temu daje możliwość bezpośredniego kontrolowania temperatury, intensywności prądów wolnych oraz także kolorów oświetlenia w sposób bezpośredni z tabletu czy też smartfona.

Kontener tak naprawdę możemy zainstalować pod ziemią czy też w ziemi, a żeby się nadawał do wykorzystania jako basen, wprowadzone są w nim przeróżne strukturalne modyfikacje, w tym usztywnianie krawędzi. Dzięki temu wszelkie ściany kontenera mają siłę, aby móc pomieścić dwieście tysięcy litrów wody. Istnieje także opcja wyboru kontenera z bardzo dużym oknem. Dzięki niemu spojrzeć możemy na swoje podwórko z bardzo nietypowej perspektywy.

Basen jest także wyposażony w przegrodę wewnętrzną z wytrzymałego oraz odpornego na ciepło sztucznego tworzywa, która służy do oddzielenia basenu do jacuzzi.

W zimowych miesiącach możemy chcieć jedynie korzystać z części z hydromasażem. Każdy basen jest wysyłany przez firmy w gotowym stanie do użycia. Kontener musi mieć połączenie bezpośrednio z gazem ziemnym. Jednak nie obawiajmy się tego. Na pewno każda firma doradzi w sprawie procedur prawidłowych instalacji. Firmy nawet oferują wysyłkę za granicę.

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, szczególnie gdy należy nam na szybkiej realizacji.