Baseny kanadyjskie – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Lato kojarzy nam się z odpoczynkiem i niezakłóconym spokojem. W gorące dni do pełni szczęścia brakuje nam jedynie odrobiny wody, która mogłaby przynieść ukojenie i odprężenie. Baseny kanadyjskie stwarzają doskonałe warunki do relaksu a przy tym wyglądają niezwykle estetycznie. Z czego są wykonane? Czy na pewno ich trwałość jest taka, jaką podaje producent? Jak stworzyć niebanalny ogród z wykorzystaniem basenu kanadyjskiego? Na wszystkie te pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej! 

 Z czego wykonuje się baseny kanadyjskie? 

Ogrodowe baseny kanadyjskie zazwyczaj zbudowane są ze stalowej blachy, która od zewnętrznej strony jest pokryta farbą, imitującą inne materiały. Ten rodzaj kąpieliska może więc wyglądać jakby był wykonany z drewna, kamienia, bądź innego rodzaju surowca. W środku basenu znajdziemy folię o niebieskim odcieniu, której grubość zazwyczaj wynosi 0,5 cm. Na rynku możemy znaleźć baseny wolnostojące na gruncie bądź piasku, a także te – możliwe do wkopania w ziemię. W zależności od wybranego rodzaju możemy stworzyć w ogrodzie niebanalną przestrzeń, która świetnie się sprawdzi nawet podczas najdłuższego urlopu. 

Ile kosztuje i jak bardzo jest trwały basen kanadyjski? 

Ten nietuzinkowy basen ogrodowy cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, w których możemy znaleźć ogromną aprobatę dotyczącą szybkiego i łatwego montażu, a także trwałości. Kąpielisko wykonane z blachy może spokojnie służyć nam przez wiele lat, bowiem ten materiał nie jest tak podatny na uszkodzenia mechaniczne, jak inne baseny wykonane z gumy czy plastiku. 

Cena basenu kanadyjskiego waha się w granicach 4 – 5 tysięcy. Zazwyczaj w tej kwocie zawarty jest także jego montaż, jednak, aby być pewnym, że wybrany przez nas produkt ma wliczoną taką usługę, należy dokładnie przeczytać opis oferty lub skontaktować się z odpowiednim sklepem. 

Baseny kanadyjskie to doskonała okazja na stworzenie sobie egzotycznych warunków we własnym ogrodzie. Dzięki różnorodnym wzorom i kolorom każdy z nas może wybrać to, co idealnie sprawdzi się w naszej przestrzeni.

Baseny rozstawiane na powierzchni możemy z łatwością złożyć po zakończeniu sezonu i ponownie rozłożyć kolejnego lata. Te, umieszczane w ziemi, po wypompowaniu wody bez trudu przykryjemy na okres zimowy. Baseny kanadyjskie umieszczone poniżej poziomu gruntu możemy zaaranżować w dowolny sposób. Wokół takiego kąpieliska świetnie sprawdzą się ozdoby wykonane z kamienia lub piasku. Nieocenione okaże się także dopasowane oświetlenie, które umili nam każdą wieczorną kąpiel a przy tym zaczaruje cały nasz ogród.