Betonowe blaty w kuchni i łazience – dlaczego warto na nie postawić?

Zarówno kuchnia, jak i łazienka to pomieszczenia, w których spędzamy dużo czasu. Zależy nam zatem na ich funkcjonalności oraz aranżacji, która przypada do gustu. Nie da się również ukryć, że w obu pomieszczeniach panuje podwyższony poziom wilgotności, łatwo o zachlapania oraz rozmaite plamy. Do tego niezbędne jest zapewnienie higieniczności. Wśród materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, które są w stanie odpowiedzieć na powyższe wymagania, znajduje się beton architektoniczny. Dlaczego warto postawić na betonowe blaty w kuchni oraz łazience?

Zarówno kuchnia, jak i łazienka to pomieszczenia, w których spędzamy dużo czasu. Zależy nam zatem na ich funkcjonalności oraz aranżacji, która przypada do gustu. Nie da się również ukryć, że w obu pomieszczeniach panuje podwyższony poziom wilgotności, łatwo o zachlapania oraz rozmaite plamy. Do tego niezbędne jest zapewnienie higieniczności.

Wśród materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, które są w stanie odpowiedzieć na powyższe wymagania, znajduje się beton architektoniczny. Dlaczego warto postawić na betonowe blaty w kuchni oraz łazience?

Beton architektoniczny – nie tylko jako materiał budowlany

Beton, choć kojarzony przede wszystkim z obiektami użyteczności publicznej, a także z drogownictwem, ma odmianę, która jest zarówno praktyczna, jak i dekoracyjna. Mowa o betonie architektonicznym wiodącym prym wśród materiałów wykorzystywanych w domowych wnętrzach, w tym w łazience i kuchni.

Betonowe płyty są minimalistyczne, nowoczesne i oferują ciepły odcień szarości. Nie brakuje im zatem uniwersalności, a przy tym oryginalnej estetyki. Ich zastosowanie w dwóch omawianych wnętrzach oznacza stworzenie modnej i praktycznej aranżacji.

Cechy kuchennych i łazienkowych blatów betonowych

Blaty wykonane z betonu oferują dużą trwałość. Sprawdzają się przez długie lata użytkowania, a to za sprawą technologii produkcji. Powstają bowiem betonowe elementy, które są gładkie, nie posiadają szczelin, zyskują zaś na impregnacji. Ta ostatnia wpływa na niską nasiąkliwość oraz higroskopijność.

W kuchniach i łazienkach kontakt z wodą jest nieunikniony. Podczas gdy inne materiały pod wpływem wilgoci łatwo ulegają niszczeniu, odbarwieniu bądź trudnym do usunięcia uszkodzeniom, betonowe blaty są na nią niepodatne. Największa zaleta to zatem zachowanie higieniczności, która jest tak ważna w kuchniach i łazienkach.

Betonowe blaty należą do najłatwiejszych w pielęgnacji. Do utrzymania w czystości wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie zastosowanie delikatnego środka czyszczącego, np. płynu do mycia naczyń.

Blaty kuchenne i łazienkowe wykonane z betonu nie odbarwiają się. Pomimo kolejnych lat użytkowania ich kolor pozostaje tak samo intensywny, jak w dniu montażu. Trudno je zarysować i uszkodzić w jakikolwiek sposób, co jest szczególnie ważne w kuchni, w której korzystamy z ostrych narzędzi kuchennych i nie tylko.

Dlaczego warto wybrać blaty betonowe?

Blaty betonowe zazwyczaj mają duże powierzchnie. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie wrażenia przestronności i optycznego powiększenia pomieszczenia.

Świetnie komponują się np. z umywalkami lub zlewozmywakami także wykonanymi z betonu. Możliwe jest stworzenie np. monolitycznej wyspy kuchennej, co finalnie oznacza nowoczesną i wyjątkową estetykę pomieszczenia.

Ciepły odcień szarości nie jest tak surowy i zimny w odbiorze, jak kamienne blaty, np. z marmuru czy granitu. Tej wersji nie brakuje uniwersalności, która sprawdza się we wnętrzach o charakterze industrialnym, loftowym, minimalistycznym i nowoczesnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by betonowy blat kuchenny lub łazienkowy zestawić z innym surowcem naturalnym.

Beton lubi kontrasty, a jako jedna z podstawowych barw świetnie wygląda obok żywych odcieni. Można go również zestawić z patchworkowymi wzorami, uzupełnić o umywalkę w lśniącej bieli oraz o ekskluzywne oświetlenie w stylu glamour. Efekt końcowy to zatem niemalże nieograniczone możliwości, podyktowane wyobraźnią użytkowników i projektantów.

Postaw na oryginalny produkt

Aby betonowe blaty do kuchni lub łazienki faktycznie posłużyły przez długie lata użytkowania, cieszyły oczy oraz oferowały pożądaną odporność na uszkodzenia i wodę, nie mogą być tanimi zamiennikami czy podróbkami.

Po oryginalny produkt, ręcznie przygotowany, zgodnie z indywidualnym zamówieniem, warto się udać do firmy Steinhorn. Przedsiębiorstwa, które z betonem pracuje od ponad 20 lat, realizuje najbardziej unikalne i nietypowe projekty, nie idąc przy tym na kompromisy, lecz stawiając na najwyższą jakość i wykonania, którym nie można nic zarzucić.