Boraks gdzie kupić oraz jak go używać?

Wokół boraksu obecnie narosło bardzo wiele mitów. Opinie na jego temat są bardzo skrajne. Jedni uważają, że jest to środek służący do czyszczenia, który może zdziałać cuda. Z kolei inne osoby uważają, że jego żrące właściwości mogą być naprawdę niebezpieczne. Jak jest w rzeczywistości? Jakie są jego właściwości. Boraks gdzie kupić? Zajmiemy się tymi pytaniami poniżej i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym jest boraks?

Boraks jest minerałem, który występuje w przyrodzie. Jego inne nazwy fachowe to czteroboran sodu czy też tetraboran sodu. Główne złoża boraksu się znajdują na terenie Kalifornii oraz Turcji. Przede wszystkim znajdziemy je w suchych korytach rzek. Jednak dlaczego boraks jest czymś, co nam się może przydać w domu? Boraks to sól rozpuszczalna w wodzie. Wielorakość jego zastosowań sprawiła, że od wieków używamy jest na przemysłową skalę. Stosuje się go między innymi w produkcji szkła oraz ceramiki. Nie brakuje go także w produkcji żywności, medycynie czy też stosowany jest także jako przeciwgrzybiczy środek.

Boraks gdzie kupić oraz jakie jest jego poszczególne zastosowanie?

Jeśli chodzi o kwestie tego boraks gdzie kupić, to najlepiej od razu się udać do apteki. W aptekach środka tego nie brakuje. Możemy także skorzystać z ofert licznych sklepów internetowych.

Do czego on służy? Jak go możemy wykorzystać w warunkach domowych? Przede wszystkim jest to bardzo tani środek do sprzątania. Poradzi on sobie z naprawdę wieloma zadaniami. Możemy go używać jako pasta uniwersalna do czyszczenia. Boraks należy zmieszać z wodą do uzyskania pasty bardzo gęstej. Następnie posmarować należy pastą miejsce zanieczyszczone, a po dosłownie piętnastu minutach spłukać to miejsce gorącą wodą. Jest to sposób wręcz idealny na wyszorowanie wszelkich sanitariów.

Nadaje się świetnie także jako środek do czyszczenia toalet. Pół szklanki boraksu należy wsypać do toalety oraz pozostawić na godzinę. Później szorujemy muszlę i koniecznie spłukujemy wodą. Toaleta nie tylko będzie czysta, ale także odkażona.

Świetnie się także sprawdzi jako środek do dezynfekcji oraz czyszczenia zamrażarki oraz lodówki. Jedną łyżkę stołową boraksu należy wymieszać z wodą, aby powstał dosyć rzadki płyn, którym umyjemy zamrażarkę oraz lodówkę. Później ją wycieramy bardzo delikatnie ścierką wilgotną, aby się pozbyć resztek preparatu.

Jak widzimy zastosowań jest naprawdę sporo. Takie naturalne środki są o wiele, wiele lepsze od drogich środków, które możemy znaleźć na półkach sklepowych.