Całoroczne domki mobilne – jak są zbudowane?

Domki mobilne to alternatywa dla tradycyjnych nieruchomości. Teraz o ich kupnie myśli coraz więcej osób. Jak dokładnie zbudowane są tego typu domki? Sprawdzamy!

Domek mobilny całoroczny – czyli jaki?

Termin jak całoroczne domki mobilne odnosi się do typu domków na kołach, a dokładnie na specjalnych platformach pozwalających na ich przemieszczanie. Nie są one zatem stale związane z gruntem, dlatego w razie potrzeby można łatwo je przemieszczać.

Takie domki obecnie mogą być również zamieszkiwane całorocznie, dlatego też wiele osób decyduje się na nie wtedy, gdy nie mogą albo też nie chcą zamieszkać w zwykłej nieruchomości.

Jakie metraże mają całoroczne domki mobilne?

Konstrukcje jak całoroczne domki mobilne Holiday Homes – https://holiday-homes.pl/ wyróżniają się przede wszystkim sporymi metrażami. Wiele osób uważa, że są one bardzo małe, ale w tym przypadku można uzyskać powierzchnię dochodzącą nawet do 60 metrów kwadratowych.

Wobec tego domki te mogą mieć metraż większy niż wiele obecnie sprzedawanych mieszkań w miastach. Zapewniają wtedy większą przestrzeń, komfort, a także niezależność.

Warto też wskazać, że całoroczne domki mobilne mogą mieć wybudowane na dachach tarasy, co dodatkowo powiększa miejsce do wypoczynku.

Co znajduje się w środku mobilnego domku całorocznego?

Domki mobilne całoroczne nie różnią się pod kątem ich wyposażenia od zwykłego domu i mieszkania, dzięki czemu mogą one zapewnić swoim użytkownikom pełną wygodę.

W domkach tego typu znajdują się wydzielone pomieszczenia jak:

  • przedpokój
  • salon oraz aneks kuchenny
  • sypialnia – jedna lub dwie zależnie od metrażu
  • łazienka

Przestrzeń urządzana jest w taki sposób, aby całoroczne domki mobilne zapewniły dużo miejsca również na przechowywanie. Często mają one wbudowane szafy, schowki.

W domkach tych znajdują się też wszystkie standardowe instalacje, w tym instalacja wodna, kanalizacyjna oraz instalacja elektryczna. Mają one też własne ogrzewanie.

Jak ogrzewane są domki całoroczne mobilne?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia z ogrzewaniem i termoizolacją takich domków całorocznych.

Obecnie całoroczne domki mobilne bez problemów radzą sobie również podczas ujemnych temperatur. Do ich produkcji stosuje się odpowiednio izolowane materiały, którymi okłada się całą konstrukcję domku. Zwykle stosuje się wtedy pianki PUR o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych.

Jako źródło ogrzewania najczęściej stosuje się prąd elektryczny. Domki mają na ogół ogrzewanie podłogowe, a w łazience dodatkowo grzejnik ścienny elektryczny. Aby zredukować koszty ogrzewania, domki mogą też współpracować z panelami słonecznymi, pompą ciepła.