Julia Rozumek jest autorką popularnego bloga, pisarką, od niedawna również projektuje. Wraz ze swoją rodziną mieszka w pięknej, drewnianej chacie na skraju lasu. Wnętrze domu nawiązuje do dziecięcych wspomnień właścicieli i pełen jest mebli z targów staroci. Jeśli jesteście ciekawi historii dom oraz tego, jak został urządzony, czytajcie dalej.
Jak mieszka Julia Rozumek?
Mała Julia wychowywała się na wsi. W ciepłe dni bawiła się w ogrodzie lub sadzie, w zimne wieczory wspólnie z rodziną spędzała czas przy rozgrzanym piecu. Jej rodzinny dom był drewniany i samodzielnie zbudował go jej tata. Dlatego wymarzony dom Julii również musiał być z drewna.
I tak się oczywiście stało. Dom z sosnowych i świerkowych bali wprawdzie postawiła wynajęta ekipa, ale pod czujnym okiem taty Julii, który budował już trzeci drewniany dom w swoim życiu. Kiedy konstrukcja była gotowa, mąż i tata Julii zabrali się za wykończeniówkę. Szlifowanie desek zajęło im miesiąc.
Mąż Julii Adam ma smykałkę do stolarki. Samodzielnie zrobił dziecięce łóżko, regały i obudowę do wanny w sypialni. W salonie i kuchni są też ręcznie robione cegły z Kraśnika połączone wapienną zaprawą.
Dom został urządzony bez planu, a meble i dodatki sukcesywnie dokupywane po prostu musiały do wnętrza pasować. Julia śmieje się, że do mebli i dodatków obydwoje z mężem mają szczęście. Zawsze przez przypadek wpadają im w ręce przedmioty z bardzo ciekawą historią. Żyłkę zbieracza Julia odziedziczyła po tacie, który w jej rodzinnej wsi otworzył przy domu prywatne muzeum i pokazuje w nim zbierane przez lata ciekawe starocie. Część takich wyszperanych ozdób w jej domu to prezenty od niego.
Są też piękne fotele kinowe z teatru w Krakowie, które Julia kupiła za butelkę whisky od kina, w którym pracowała jej przyjaciółka. Obiła je tylko wzorzystą tkaniną sprowadzaną z Ameryki.
Kolejna piękna rzecz to walizka po dziadku Adama, która przetrwała wojnę — wisi wisi teraz na ścianie w pokoju syna Julii jako półeczka. Na dole domu znajduje się galeria plakatów z cytatami z książki Kamień na kamieniu Wiesława Myśliwskiego, którego Julia uwielbia. A obok grafiki z pierwszymi słowami córki Tosi: „pleplo” czyli mleko, „wajgaj” czyli tramwaj i „opop” czyli kompot.
Takich pomysłów pani domu ma mnóstwo. Jak sama przyznaje, nie lubi siedzieć bezczynnie i jak już coś wymyśli, to uparcie to realizuje.
Julia Rozumek — Instagram
Julia Rozumek, oprócz bloga, prowadzi również konto na Instagramie. Jej profil @juiarozumek aktualnie obserwuje 35,2 tysiąca użytkowników tego serwisu.