Ciekawe sposoby na dekorowanie kawy

Italian espresso coffee machine

Kawa to pyszny napój, który można pić rano, popołudniu i wieczorem, do deseru, ze znajomymi czy z rodziną. Smakuje wybornie, gdy jest doskonale przygotowana i świeżo palona. Współczesne przyrządzanie kawy jest bardzo wygodne, sprawia wiele przyjemności i daje rozkosz smakową.

Sposoby przyrządzania kawy

Kawę można przygotować na wiele sposobów, zarówno w sposób nowoczesny, jak i tradycyjny. Dzięki doskonałym urządzeniom jak ekspres do kawy z młynkiem ciśnieniowy, kawę robi się o wiele szybciej i łatwiej. Wystarczy podstawić filiżankę i ustawić odpowiedni program, a do specjalnego pojemnika wsypać świeżą kawę oraz przefiltrowaną wodę. Niektóre ekspresy do kawy są tak zaawansowane, że mają wbudowany młynek do kawy. Oznacza to, iż do ekspresu można wsypać kawę ziarnistą dobrej jakości i po kilku minutach otrzymuje się świeżą i pachnącą kawę z pianką. Aby wyglądała ona aromatycznie i zachęcająco, można ją udekorować czekoladą, wiórkami kokosowymi, a także kawałkami pokruszonych owoców lub orzechów. Jest to doskonała propozycja na imieniny, święta lub okazje okolicznościowe, gdy zaprasza się serdecznych gości. Dzięki możliwościom ekspresu do kawy można zrobić kawę latte, cappuccino, macchiato, włoską czy białą. 

Jak udekorować gotową kawę

Przygotowaną kawę warto ładnie udekorować, aby zachęcała do zrelaksowania się już samym aromatem. Jest na to kilka sposobów, w zależności od rodzaju kawy. Zrobiona dzięki ekspresom ciśnieniowym Jura ENA 8, jest bardzo aromatyczna, ze świeżo palonych ziaren, dlatego jej smak jest wyśmienity. Można ustawić różną ilość pianki, w zależności od mleka, które powinno być specjalnie przygotowane. Kawa jest o wiele smaczniejsza z bitą śmietaną, lodami, kawałkami chrupiących wafelków, białą czekoladą, a także orzechami włoskimi. Niektóre osoby bardzo lubią kawę białą, w której większa ilość napoju stanowi mleko. Najbardziej odpowiednie jest specjalnie produkowane do kawy, dlatego można je kupić w wybranych sklepach z produktami kawowymi. Aby smak kawy był podobny kawy włoskiej, warto postawić na wysoką jakość kawy. Warto kupować ją w zaufanych lub markowych sklepach lub na wagę świeżo paloną. Barmani kawowi uczą swoich klientów robienia obrazków z pianki, dzięki czemu kawa jest ładniejsza i zachęcająca do wypicia. 

Gdzie kupić dobrą kawę 

Kupowanie kawy to niezwykła sztuka, by dobrać wysokogatunkową dla siebie, dlatego warto dowiadywać się, gdzie jest dostępna ta z najwyższej półki pod względem jakości. Smakosze kawy powinni umieć rozpoznać dobrą kawę już po zapachu. W sklepach do kupienia jest gotowa kawa w paczkach półkilogramowych, 100 gramowych oraz kilogramowych. Do wyboru jest kawa czarna, zielona oraz ziarnista i mielona. Obecnie można też kupić kawę świeżo paloną, czarną lub aromatyzowaną, o różnym stopniu kwaśności. Jest doskonała do ekspresu do kawy, ponieważ aromat czuć od razu po zaparzeniu. W sklepach markowych są różne rodzaje kawy, w zależności od preferencji klienta. Te bardziej znane marki oferują kawę na wagę, w kapsułkach, paczkowaną, a także wiele dodatków, jak specjalne mleko do kawy, aromatyczne dodatki, cukier oraz akcesoria do ekspresu. Dzięki temu można zrobić tradycyjne espresso lub wymarzoną kawę smakową. Przepisów na dobrą kawę jest bardzo dużo, a dobrej jakości kawa polecana jest przez znanych baristów oraz blogerów na portalach kawowych.