Co będzie lepsze: kupić nową sofę czy zamówić tapicerowanie starej?

Utrata pierwotnego wyglądu starych mebli powoduje, że całe wnętrze przestaje wyglądać stylowo i atrakcyjnie. Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby: kupując nową sofę lub zamawiając nową tapicerkę do starej. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Porozmawiamy o tym w naszym artykule.

Dlaczego tapicerowanie mebli jest uważane za mądry wybór?

Istnieją co najmniej trzy (w rzeczywistości jest ich znacznie więcej) powody, dla których zamówienie tapicerki meblowej jest uzasadnione w prawie 100% przypadków:

  • Cena. Niewątpliwie zmiana tapicerowania jest znacznie tańsza (czasem nawet trzykrotnie), niż kupowanie nowych mebli.
  • Oszczędzanie czasu. Dodatkowym plusem jest to, że nie musisz tracić czasu na zakupy w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania. Sam transport jest wykonywany przez profesjonalistów, często w domu klienta, co również pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
  • Możliwość zachowania starej rzeczy, która jest tak droga Twojemu sercu. Jeśli nie lubisz poważnych zmian w swoim życiu lub odziedziczyłeś meble po drogiej dla Ciebie osobie, wybór usługi tapicerowania będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem! 

Komu powierzyć tapicerowanie sofy?

Jeśli chcesz, aby sofa wyglądała stylowo i zachwycała atrakcyjnym wzornictwem i funkcjonalnością przez długie lata, powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalistów. Bardzo ważne jest, aby wybrać prawdziwych fachowców w swojej dziedzinie, którzy przywrócą wysoką jakość sofy, zrealizują nie tylko jej tapicerowanie, ale i naprawę funkcjonalnych elementów oraz okuć. Takich właśnie specjalistów wyszukasz pod adresem renowacjawroclaw.pl. W tej pracowni eksperci przywiązują uwagę do każdego szczegółu i stosują najnowsze technologie tapicerowania, co pozwala zapewnić klientom usługi naprawdę wysokiej jakości.

Czy opłaca się wykonanie tapicerowania mebli?

Ze względu na inflację oraz stopniowy wzrost cen na przedmioty wyposażenia wnętrz, mało prawdopodobna wydaje się możliwość zakupu nawet po upływie 5-6 lat tak samo jakościowej sofy w tej samej cenie, co wcześniej. Oznacza to, że jeśli będziesz chciał otrzymać produkt o tej samej jakości, zdecydowanie będziesz musiał zapłacić więcej – o 50%, a czasem nawet o całe 100%. Alternatywą może stać się nabycie tańszych mebli, ale myślimy, że to zupełnie nie odpowiada Twoim planom.

Często, nawet gdy tapicerka sofy jest prawie całkowicie zużyta, jej rama nadal ma doskonały stan i zachowuje wszystkie swoje funkcje. Po co więc wyrzucać świetne meble, które będą Ci niezawodnie służyć jeszcze przez kilka lat?