Co może zyskać firma, stosując pompy ciepła?

Potrzeba ograniczenia emisji dwutlenku węgla to coś, do czego każda firma jest zachęcana zarówno przez władze, jak i klientów. Dla przedsiębiorstw przejście na pompy ciepła pomoże prowadzić do efektywnego zarządzania zużyciem energii, a rosnące jej ceny nie będą coraz większym obciążeniem.

Wzmocnienie ESG

Pompy ciepła zmniejszają również ślad węglowy firmy, zapewniając jej wymierną wydajność w celu wzmocnienia raportowania i polityki środowiskowej, społecznej i zarządzania (ESG). Zapewniają one zrównoważone i niskoemisyjne źródło energii do ogrzewania i ciepłej wody.

Taka technologia jest bardzo wydajna ze średnimi oszczędnościami przekraczającymi 40-60% dla pomp gruntowych lub powietrznych. Systemy pomp ciepła są o 400% bardziej wydajne niż standardowe systemy grzewcze, ponieważ zamiast wytwarzać je poprzez kosztowne spalanie, wydobywają i przenoszą ciepło.

Oszczędności można dodatkowo zwiększyć dzięki innym zrównoważonym technologiom, takim jak fotowoltaika dla firm, aby zapewnić energię elektryczną do zasilania procesu ekstrakcji. Jeśli chcesz poznać szczegóły tych rozwiązań, wejdź na stronę https://instalacjefotowoltaiczne.com/fotowoltaika-dla-firm/.

Niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność

Technologia pomp ciepła jest dopracowana i niezawodna. Wymagają minimalnej konserwacji i są zbudowane tak, aby działały przez około 25 lat bez utraty wydajności, w porównaniu z kotłem opalanym paliwem kopalnym zaprojektowanym na okres użytkowania około 12 lat, który traci 2% wydajności rocznie.

Pompy ciepła zapewniają również doskonały poziom bezpieczeństwa w porównaniu z systemami grzewczymi opalanymi paliwami kopalnymi, w których wycieki gazu i pożary nie są rzadkością. Jako dodatkowa poprawa bezpieczeństwa, pompy ciepła działają w zakresie temperatur od 30 do 60 stopni, eliminując ryzyko poparzenia. Nie ma też szans na wyciek tlenku węgla.

Mogą być używane jako system chłodzenia. W przeciwieństwie do kotłów gazowych, które mogą być używane tylko do ogrzewania budynków i wody, pompy ciepła można przełączyć na system chłodzenia przy cieplejszej pogodzie.

Proekologiczny wizerunek

Wizerunek przedsiębiorstwa wśród klientów to zawsze jeden z kluczowych elementów działalności. Z tego względu warto wybrać takie rozwiązania, jak fotowoltaika dla firm. W dzisiejszych czasach, gdy świadomość ekologiczna konsumentów jest coraz wyższa, takie działania mogą jedynie pomóc w pozyskiwaniu potencjalnych nabywców. Dodatkowo zdecydowana większość elementów związanych z instalacją PV może być stosowana w budynkach nowych i już użytkowanych.

W ten sam sposób firma może pozyskać klientów, wybierając pompy ciepła. Odpowiednie wykorzystanie faktu, że przedsiębiorstwo wykorzystuje odnawialne źródła energii i dzięki temu wspiera walkę np. z ociepleniem klimatu, to korzystny ruch zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i wizerunkowego. Wszelkie potrzebne do założenia w firmie pompy ciepła informacje znajdują się na stronie https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompy-ciepla/.