Co musisz wiedzieć przed zakupem stołu do piłkarzyków?

Piłkarzyki to popularna gra stołowa, która ma wielu fanów. Nic dziwnego. Rozgrywki są dynamiczne i pełne emocji. To świetna zabawa, która sprawdzi się zarówno na rodzinne wieczory jak i na spotkania ze znajomymi. Planujesz zakup piłkarzyków? Sprawdź, jak wybrać najlepszy stół!

Zwróć uwagę na wagę samego stołu

Waga ma bezpośredni wpływ na stabilność stołu, a to z kolei przekłada się na bezpieczną i przyjemną rozgrywkę. Gra na stole, który przesuwa się przy gwałtowniejszych ruchach może okazać się frustrująca. W trakcie ekscytującej rozgrywki zapewne takich posunięć będzie wiele. Aby gra była przyjemnością musisz więc wybrać stabilny i ciężki stół. Oczywiście dużo zależy od tego kto tak naprawdę będzie korzystał ze stołu, jednak jeśli ma być to uniwersalna rozrywka dla całej rodziny, to lepiej postawić na stabilną konstrukcję. Dzięki temu zyskasz sprzęt, który posłuży na lata. Waga porządnych stołów zaczyna się od 60 kg. To co dodatkowo podnosi stabilność stołu to gumowe zaślepki znajdujące się pod nogami. Dzięki temu nawet przy sporych przeciążeniach stół do piłkarzyków nie przesuwa się. 

Aktywny element gry czyli drążki

Zasadniczo do wyboru masz dwa rodzaje drążków: teleskopowe i przelotowe. Czym się różnią oba rozwiązania? To proste. Drążki teleskopowe nie przechodzą na drugą stronę stołu, dzięki czemu gra jest bezpieczniejsza. Nie ma możliwości uderzenia gracza z przeciwnej drużyny. To szczególnie istotne, jeśli ze stołu mają korzystać dzieci. Drążki przelotowe to częściej spotykane rozwiązanie i wykorzystywane także w profesjonalnych stołach do rozgrywek. Choć w ferworze walki może dojść do kontuzji, to drążki przelotowe zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. 

Zawodnicy na boisku

Wydawać by się mogło, że figurki jak figurki. Jednak także ten element ma wpływ na jakość gry. Wybierając stół zwróć uwagę na to, jak piłkarzyki przymocowane są do drążka. Niektóre modele posiadają figurki przykręcane, a inne odlewane bezpośrednio na drążkach. Te drugie są stabilniejsze i idealnie dopasowane, dzięki czemu nie ma ryzyka przesunięcia. Są także zdecydowanie trwalsze i lepiej oddają uderzenia. Figurki piłkarzyków mają wpływ na jakość gry, bo to dzięki nim kontrolujesz i uderzasz piłkę. Jeśli jednak poszukujesz stołu dla rodzinnej rozrywki, nie powinno to mieć aż tak dużego znaczenia.

Dobrej jakości stół to nie wszystko

Wybór dobrej jakości stołu z pewnością zapewni Ci ciekawą rozrywkę i sprawi, że gra będzie fascynującą przyjemnością. Jednak pamiętaj, że w tym zestawieniu istotne są także akcesoria do piłkarzyków. Teraz już wiesz na co zwrócić uwagę i czym różnią się stoły do piłkarzyków między sobą. Postaw na solidny stół, a z pewnością zapewni on Tobie i Twoim bliskim wiele godzin niesamowitej rozrywki.