Co należy wiedzieć o transporcie lodówki – czy można przewozić lodówkę na leżąco?

Wiemy doskonale, że przewóz lodówki bywa nieco problematyczny, z uwagi na wymiary oraz także na wagę. Zorganizowanie samodzielnie transportu może być trudne, ponieważ wymiary ponad gabarytowe uniemożliwiają przewiezienie lodówki osobowym samochodem czy też wysyłkę kurierem. Jak wyglądać powinien transport lodówki? Czy można przewozić lodówkę na leżąco?

Jak przewieźć lodówkę, aby nie uszkodzić jej?

Przewóz lodówki wymaga zabezpieczenia odpowiedniego przed samym transportem. Przede wszystkim musi być opróżniona ona ze wszystkiego, co się znajduje w niej, łącznie z tym, co znajduje się w zamrażalce. Jeśli przewozimy całkiem nową lodówkę, to mamy problem z głowy, ponieważ nie ma w niej spożywczych produktów. W sytuacji, w której chcemy przetransportować sprzęt, który już był używamy, to musimy ją w pierwszej kolejności opróżnić całkowicie.

Wyciągnąć należy także organizer na jajka, jak i także wszelkie szuflady oraz półki. Mogłyby się przecież uszkodzić podczas transportu. Wszelkie elementy owińmy na przykład bąbelkową folią oraz przewieźmy je osobno. W pierwszej kolejności przyklejmy drzwi lodówki do obudowy, aby nie otworzyły się przypadkiem podczas podróży. Możemy tutaj wykorzystać przezroczystą taśmę klejącą.

Lodówkę zaklejoną także warto owinąć jeszcze folią bąbelkową, ewentualnie można także użyć folię stretch. Musimy jednak mieć na uwadze, że im zabezpieczymy lepiej sprzęt AGD, tym istnieje jakiekolwiek mniejsze ryzyko uszkodzenia. Dlatego też nie oszczędzamy ani na folii ani też na taśmie.

Przewóz lodówki

Wymiary ponad gabarytowe oraz spora waga sprawia, że lodówki nie możemy przenieść w jedną osobę. Zniesienie oraz wnoszenie jej wymaga przynajmniej dwóch osób. Dlatego też poprośmy kogoś o pomoc. Przodem zawsze powinna pójść silniejsza osoba, ponieważ to właśnie ono dźwiga najwięcej kilogramów. Musimy także pamiętać o tym, że lodówkę się znosi drzwiczkami do przodu oraz skraplaczem do tyłu.

Najlepiej by było ją znosić w pionie, ale jest to raczej niemożliwe. Postarajmy się jednak nie nachylać jej mocniej niż pod dokładnym kątem 75 stopni. Sprzęt przewozić możemy w pionie czy też w poziomie.

Wiele osób zastanawia się czy można przewozić lodówkę na leżąco? Przewożenie na płasko lodówki jest możliwe, chociaż jest to dosyć ryzykowne. Wiąże się to z możliwość przedostania się sprężarkowego oleju do chłodzącej instalacji. W związku z tym właśnie przewóz lodówki na płasko tyłem po prostu nie ma możliwości. Przodem natomiast może spowodować spore wgniecenie. W związku z tym w takiej konkretnej sytuacji sprzęt się przewozi bokiem. Po transporcie, jak i także wzniesieniu lodówki na miejsce, postawmy na kilka godzin ją pionowo, a później podłączmy i to niezależnie czy sprzęt jest nowy, a może używany.