Co postawić na komodzie? Zainspirujmy się

Wśród nas są z pewnością osoby, które nie mają pojęcia co postawić na komodzie. Jednak są także osoby, które cierpią na małe natręctwo. Mowa o setkach razy, gdy potrafią zmieniać układ elementów na swojej komodzie salonowej. Sprawdźmy czym możemy się zainspirować.

Ciągłe roszady

Przyczyn roszad ciągłych jest kilka. Pierwsza z nich to po prostu potrzeba zmiany. Drugą kwestią jest poczucie, że jakiś z detali nie pasuje czy też nie do końca się klei kompozycyjnie. Trzeci powód, to zakup przedmiotu nowego, który się aż prosi o wyeksponowanie. Czwarty powód to po prostu kwestia potrzeby najwyraźniej dla psychicznego zdrowia.

Wiele osób (najczęściej są to kobiety) kompletnie nie panują nad zakupami. Bardzo często kupujemy rośliny zielone, które niestety na komodzie z uwagi na usytuowanie bez dostępu do światła dziennego czy też słońca stać tam nie mogą. Gdy pojawiają się nowe rośliny to potrafimy znów wszystko zmienić. Jednak gdy roślina już dogrywa, to chcąc nie chcąc znów musimy coś zmienić. Jednak są także osoby, które na komodzie nie mają kompletnie niczego. Osoby te poszukują odpowiedzi na pytanie co postawić na komodzie? Przejdźmy do szczegółów.

Jaki obrać kierunek?

Tak naprawdę musimy się zmierzyć z detalem, proporcjami, teksturą, kolorami, kształtem oraz rozmiarem. Jest to bardzo wiele zmiennych. Co po niektórym osobom dosyć trudno jest się z tym zmierzyć.

Tak naprawdę to od razu zaznaczamy, że w dekoracji wnętrz nie ma jednego stylu słusznego. Tym samym nie ma patentu na jedyną kompozycję słuszną. Jednak jest kilka rad uniwersalnych, które nam pozwolą stworzyć bardzo ciekawą, jak i także przyjemną aranżację dla oka.

Podczas doboru dekoracji, warto nie tylko wyjść od samej stylistyki wnętrza, ale także komody. Jeśli jest rzeźbiona, ciężka lub też ma malowaną oraz bogatą ornamentykę, to dodatki odsunąć się powinny na drugi plan. Taki mebel wyrazisty już sam w sobie stanowi bardzo mocny akcent dekoracyjny. Warto w związku z tym się zdecydować na liczbę niewielką przedmiotów lub też ich kolor ujednolicony.

Na rynku mamy dostępnych mnóstwo pięknych oraz praktycznych przedmiotów, które możemy postawić na komodzie. Są to najczęściej wazony, różnego rodzaju figurki, zegarki czy też misy i miseczki. Wielokrotnie stawiamy także na zestawy porcelany i kwiaty. Możliwości jest sporo. Pamiętajmy jednak, że rzeczy na komodzie się kurzą i musimy niestety je regularnie odkurzać. Gdy dużo bibelotów nastawiamy na komodę, to może to sprawić niemały problem i zajmie sporo czasu.