Czarna kuchnia to klasyczne piękno!

Właśnie zajęłaś się urządzaniem serca swojego domu? A może od dawna uważasz, że Twoja kuchnia potrzebuje skutecznej metamorfozy? Doskonale! Jednym z ważniejszych elementów, dotyczących nowej aranżacji jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Jeszcze do niedawna w kuchennych ścianach królowała biel, która zdawała się być odpowiedzią na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka. Obecnie jej miejsce zajęła czarna kuchnia. Choć ten krok zdaje się być odważny i pełen obaw to jednak warto się na niego zdecydować. Czemu? Już wyjaśniamy! 

Czarna kuchnia pasuje do wszystkiego! 

Czarny to jeden z tych kolorów, który w połączeniu z innymi barwami zawsze wygląda doskonale. Mając do zaaranżowania dużą przestrzeń możemy bez obaw zdecydować się na czarne fronty szafek, sprzęt AGD, a także ceramikę w tym odcieniu. Ich największy urok wynika z możliwości swobodnego dobierania dodatków i tworzenia dokładnie takich wnętrz, jakich potrzebujemy. Niezależnie od dodatków dekoracyjnych klasyczna czerń zawsze będzie wyglądała niezwykle urokliwie i będzie miała „to coś”.

Z czym łączyć czerń? 

Jeśli nie chcesz wprowadzać zbyt wielu odcieni do swojego wnętrza to możesz wybrać proste dodatki, które skutecznie wpłyną na aspekt wizualny całego wnętrza. Jednym z ciekawszych i chętnie stosowanych dodatków do czarnej kuchni jest drewno. Drewniane, czy też drewnopodobne, blaty będą stanowiły idealny kontrast dla czarnych frontów. Również płytki imitujące drewno świetnie sprawdzą się jako podstawa kuchni w stylu glamour. 

Innym sposobem na nadanie pazura czarnej kuchni jest wprowadzenie do niej elementów złotych lub srebrnych. Takie połączenie może przynieść zniewalające efekty, które z całą pewnością nas oczarują. Jeśli obawiasz się, że cała kuchnia wykończona w czarnym kolorze może okazać się zbyt przytłaczająca to bez obaw możesz wybrać jedynie jeden rząd szafek w tym odcieniu – najbardziej polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie ciemnej barwy na dolne meble, góra zaś może pozostać w kolorze białym, miętowym, czerwonym lub drewnopodobnym. 

Choć czarna kuchnia niesie za sobą ogromne korzyści wizualne to jednak należy pamiętać o jej drobnych mankamentach. Jednym z nich jest doskonała widoczność odcisków palców i śladów tłuszczu na meblach. Czarny z chęcią przyjmuje wszystkie zabrudzenia i śmiało prezentuje zalegający kurz. Jeśli jednak sprzątanie nie stanowi dla Ciebie udręki, ,a jedynie drobną przyjemność to bez obaw możesz spełnić swoje marzenie o nietuzinkowej kuchni, która na pewno jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z mody.