Czarna łazienka – elegancja i charakter!

Do odważnych świat należy! Tak, zdecydowanie osoby, które postanowiły urządzić własną łazienkę „na czarno”, spotkają się z niedowierzaniem bliskich, być może szokiem, ale i pytaniami czy to aby na pewno dobry pomysł? Rozwiewamy wątpliwości! Stylowe wnętrza łazienkowe aranżowane w dominacji koloru czarnego są dzisiaj niezwykle modne! To połączenie elegancji, klasyki, ale i głębi luksusu, który odczuwa się niemal zawsze po przekroczeniu progu takiego pomieszczenia. Efekt wow gwarantowany!

Czarna łazienka w stylowych inspiracjach

Czerń w łazience można dziś zastosować na wiele różnych sposobów. Jeśli ma być ona punktem głównym pomieszczenia, to najlepiej uzyskać ją poprzez wykończenie ścian właśnie tym, co czarne. Mogą to być duże, matowe kafle, które dodadzą przestrzeni ekskluzywnego charakteru lub surowy beton z charakterystycznymi przetarciami, w całości pomalowany na czarno. Dobrze sprawdzi się też farba strukturalna, matowa albo błyszcząca lub płytki imitujące drewno, ale utrzymane w różnych odcieniach czerni: od klasycznej, czystej, przez wpadającą w grafit po przejście w mocne szarości.

Stylowa, czarna łazienka to miejsce w którym warto również wprowadzić czarną wannę. Jeśli będzie ona umieszczona na kontrastujących z nią nóżkach np. złotych w typowe, ludwikowskie zawijasy, wówczas wnętrze nabierze pałacowego charakteru. Przy takim wykonaniu warto wprowadzić do łazienki również inne złocone elementy. Wykończenie brzegów umywalek, krany czy lustro – w złotej, niemal barokowej ramie. Podobnie, jeśli nóżki wanny będą białe – w środku muszą się znaleźć i inne białe dodatki.

Ważnym punktem aranżacji czarnej przestrzeni łazienkowej, jest zachowanie symetrii kolorów, tak by ich równowaga była wyrazista i bezpretensjonalna. Czerń pasuje praktycznie do wszystkiego, więc decydując się na czerń i biel – trzymamy się tego od początku, aż do końca. Bardziej odważni mogą spróbować połączenia czerni z soczystą limonką, seledynową zielenią czy żywym fioletem. Takie kolory ożywią pomieszczenie i jednocześnie nadal będą w nim utrzymywać efekt elegancji i nowoczesności.

Współczesne pomysły architektów wnętrz lubują się również w zestawianiu ze sobą ciepłego, naturalnego drewna oraz tytułowej czerni. Ciemne, zdecydowane ściany, lśniące bielą sanitariaty plus drewniane szafki i blaty podumywalkowe mogą być doskonałym połączeniem, które z pewnością wywoła efekt wow! Dodatkowo, taka aranżacja niesie za sobą wiele ciepła i przytulnego klimatu, który skutecznie łagodzi czarne, dostojne inspiracje.