Czy firanka do łazienki to dobry pomysł?

Pokój kąpielowy jest niezwykłym miejscem, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy nowych sił, umożliwiających pokonywanie nam kolejnych wyzwań. Dzięki chwili odprężenia cały nasz dzień wygląda lepiej, a my sami dostajemy pożądaną dawkę energii i pozytywnego myślenia. Nic więc dziwnego, że o łazienkę dbamy w specjalny sposób. Stale kontrolujemy jej czystość i wyposażamy w nietuzinkowe dodatki, które idealnie podkreślają naszą intymność. Firanka do łazienki może okazać się strzałem w dziesiątkę w każdym nowoczesnym wnętrzu, które pragnie specjalnego wyróżnienia. Jakie ozdoby okna łazienkowego możemy znaleźć na rynku i czy firanki zdają się być jedynym, odpowiednim rozwiązaniem? Sprawdźmy! 

Jaka firanka do łazienki sprawdzi się u nas najlepiej? 

O tym jak duża powinna być ozdoba naszego okna łazienkowego, zależy cała wielkość pomieszczenia. W przypadku niewielkiego pokoju kąpielowego powinniśmy wybierać minimalistyczne rozwiązania, o stonowanych kolorach, które skutecznie dopełnią wybraną aranżację, a przy tym nie będą zbyt przytłaczające. Dzięki doborze odpowiedniego materiału, a także kroju możemy optycznie zwiększyć całą naszą przestrzeń i dodać jej nietuzinkowego blasku. Jeśli nasza łazienka jest znacznie większa niż 10 m², a okno zajmuje jej znaczną część, to możemy swobodnie puścić wodze fantazji i dobrać najlepsze, oraz najbardziej efektowe rozwiązanie. 

W dużym pomieszczeniach prawdziwym hitem okażą się nie tylko ozdobne firany, ale również inne dodatki, które będą swobodnie zwisać ze starannie dopasowanego karnisza. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie delikatnych korali, oraz wstążek, podkreślających urok łazienki. Większa przestrzeń do zagospodarowania zdaje się umożliwiać nam nieograniczone możliwości, należy jednak uważać, aby cała aranżacja nie była zbyt wyszukana i nie łączyła w sobie znaczniej ilości produktów, pochodzących z różnych styli. 

Co na okno zamiast firanki? 

Uważasz, że firanka do łazienki nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Nic nie szkodzi! Oprócz tego tradycyjnego, zwiewnego i uroczego materiału możesz znaleźć także inne produkty, które skutecznie pozwolą na wydzielenie Twojej prywatnej przestrzeni. Do najczęściej wybieranych rozwiązań zaliczymy oczywiście rolety – ich łatwo zmywalna powierzchnia, a także szerokie zastosowanie, umożliwiają perfekcyjne dopełnienie każdego wnętrza.

Oprócz tego możemy wykorzystać dobrze znane zazdrostki, które w pokojach kąpielowych zdają się nabierać nowego uroku. Wybrana przez nas ozdoba łazienkowa powinna posiadać niebywały kolor, który stanowczo podniesie poziom naszego odpoczynku i wprawi nas w doskonały nastrój.