Czy ocet na mszyce się sprawdza? A może skorzystać z innych domowych sposobów?

Nie da się ukryć, że mszyce są istnym utrapieniem dla wielu osób, które uprawiają rośliny. Musimy wiedzieć, jak te owady wyglądają oraz po czym w ogóle rozpoznać ich działalność. Wówczas możemy przejść do zwalczania szkodników. Dla osób, które nie lubią chemii na pewno przypadnie go gustu ocet na mszyce oraz innego rodzaju domowe sposoby.

Jak rozpoznamy mszyce?

Mszyce są niewielkimi roślinożernymi owadami, których ciała osiągają od dwóch do pięciu milimetrów długości. Występują one w różnych kolorach. Mamy tutaj do czynienia z kolorem od białego, przez kremowy, zielony, żółty czy też czarny. Niektóre z osobników są nawet przezroczyste. Może poznać je po zakończonym ostro odwłoku z syfonami, które tym owadom umożliwiają komunikowanie się bezpośrednio poprzez feromony.

Mszyce spowodować mogą mocne osłabienie wzrostu rośliny, a do tego się przyczynić do zniekształcenia pędów czy też obniżenia plonowania oraz jego jakości, gdy zostaną zaatakowane rośliny owocowe czy też nawet warzywa. Mszyce wysysają z roślin soki, które trawią częściowo, wydalając resztę. Pędy oraz liście pokrywa spadź, czyli same odchody mszyc, a ta z kolei wabi mocno mrówki czy też stanowi pożywkę dla sadzakowych grzybów oraz innego rodzaju grzybów chorobotwórczych. Poza tym mszyce przenosić mogą różne wirusowe choroby. 

Najlepsze ze sposobów na mszyce

Na pewno świetny jest ocet na mszyce. Jest to jeden ze sposobów najskuteczniejszych na mszyce. Aby się pozbyć tychże owadów, wystarczy po prostu przygotować oprysk wykonany na bazie octu w tymże celu powinniśmy wymieszać wodę właśnie z octem. Musimy jednak pamiętać o tym, aby ocet wlewać do wody, a nie na odwrót. Wody musi być zawsze dziesięć razy więcej niż octu. Możemy również dodać nieco płynu do mycia naczyń czy też szarego mydła.

Kolejnym sposobem jest soda na mszyce. W walce z mszycami pomóc nam może jak najbardziej soda oczyszczona. W takim przypadku najlepiej sobie przygotować specjalny oprysk.

Ostatnim sposobem, o którym zamierzamy powiedzieć jest pokrzywa na mszyce. Jednak musi to być gnojówka z pokrzywy właśnie na mszyce. Jest ona niezwykle łatwa w przygotowaniu.

Po przeczytaniu powyższego artykułu na pewno świetnie sobie poradzimy z mszycami. Nie będzie to dla nas żaden problem. Wypróbujmy najlepszy. Jednak większości z nas przypada do gustu właśnie ocet na mszyce. Sprawdźmy i przekonajmy się na własnej skórze o jego sprawdzalności. Nie będziemy chcieli słyszeć o żadnym innym sposobie na walkę z mszycami. Na pewno nam się uda i będziemy zadowoleni z rezultatów.