Czy okrągły stół rozkładany to dobra decyzja?

Urządzając nowoczesną jadalnię zwracamy uwagę na każdy detal. Wybór odpowiedniego stołu stanowi kluczową sprawę. Dzięki odpowiednim rozmiarom i kształtom cała rodzina, wraz z przyjaciółmi, może spędzić miło czas. To ważne, aby oprócz podstawowego wyposażenia, osoby spożywające z nami posiłek czuły prawdziwą bliskość i ciepło, które spokojnie roznosi się w naszym domu. Coraz częściej projektanci wnętrz wybierają okrągły stół rozkładany jako niezbędny element każdej aranżacji. Czym charakteryzuje się ten ciekawy mebel i dlaczego warto na niego postawić? 

Okrągły stół rozkładany w małej przestrzeni 

Obawiasz się, że Twoja jadalnia może nie pomieścić okrągłego stołu? Spokojnie! Wbrew powszechnie panującej opinii okrągłe stoły zajmują mniejszą przestrzeń niż ich tradycyjne odpowiedniki, charakteryzujące się posiadaniem 90 stopniowych kątów. Ponadto dzięki owalnemu kształtowi takie stoły są w stanie pomieścić nawet nieparzystą liczbę stołków. Nowoczesne rozwiązania, dostępne na rynku, pozwalają na swobodną modyfikację średnicy stołu, a tym samym dopasowują się do rozmiarów pomieszczenia. W przypadku większej ilości osób możesz bez trudu przenieść okrągły stół rozkładany na większą przestrzeń i tam każdego odpowiednio ugościć. 

Okrągły stół daje świetną okazję do rozmowy wszystkim zgromadzonym osobom. Dzięki bezpośredniemu siedzeniu naprzeciwko siebie każdy gość ma możliwość zachowania kontaktu wzrokowego i nie czuje się pominięty podczas dyskusji. Oprócz tego przy okrągłym stole – w przeciwieństwie do tradycyjnego, czterokątnego – może zmieścić się więcej gości. Brak kantów pozwala na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni i stworzenie lepszych aranżacji. 

Minusem dużych, okrągłych stołów jest sięganie po przyprawy, a także dodatki do potraw, umieszczone na środku stołu. Aby zapobiec temu problemowi wystarczy ustawić w centralnej części blatu niewielką dekorację, która idealnie dopełni każdy posiłek. Podczas dekorowania okrągłych stołów musimy być ostrożni z dobieraniem ozdób. 

Okrągłe stoły rozkładane świetnie sprawdzają się także podczas opieki nad maluchami. Każdy, kto choć raz miał okazję zająć się dzieckiem, z całą pewnością pokiwa głową na stwierdzenie, że ciężko je upilnować, aby nie zrobiły sobie krzywdy. W przypadku posiadania prostokątnego lub kwadratowego stołu ryzyko urazy zdaje się być nieuniknione. Okrągłe meble zapobiegają nowym guzom i siniakom, pojawiającym się w obrębie głowy. Wybierając klasyczny, elegancki stół do swojej jadalnianej przestrzeni możemy urządzić niezwykłe miejsce w którym wzajemny kontakt i wspólne posiłki mają niebagatelne znaczenie.