Czy panelowe zasłony zamiast drzwi to dobry pomysł?

Panelowe zasłony z dużym powodzeniem zastąpić mogą drzwi standardowe. Jest to element, który pełni głównie rolę dekoracyjną. Jeszcze kilka lat temu nie były one zbyt popularne, jednak teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Są one zwykle stosowane, jako ozdoba okien czy też ścian. Zasłony zamiast drzwi mogą także zdobić drzwi szklane. Prezentują się nie tylko elegancko, ale także niebanalnie. Jest to świetna propozycja dla osób, które sobie ceną wystrój ekskluzywny wnętrz.

Podział pomieszczenia na poszczególne strefy

Przy pomocy zasłon panelowych wydzielić możemy w naszym pomieszczeniu poszczególne strefy. Dzięki temu podzielimy sypialnię na część na przykład sypialnianą oraz na część przeznaczoną do pracy. W dziecięcym pokoju wydzielić możemy na przykład część do nauki czy też część do zabawy. Możliwości jest naprawdę sporo. wszystko jest zależne od naszych potrzeb indywidualnych. Musimy podkreślić, że zasłony zamiast drzwi przepuszcza nam światło. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy strefa wydzielona nie ma dostępu bezpośredniego do okna. Bardzo ważne jest to, aby wybrać rodzaj odpowiedni tkaniny. Materiał nie może być zbyt grupy w tym przypadku.

Bez najmniejszego problemu znajdziemy tkaniny solidne, jak i także grube. Prezentują się one bardzo luksusowo. Musimy jednak wiedzieć, że nie przepuszczają kompletnie światła. Musimy się z tym liczyć zanim dokonamy montażu.

Prosty oraz szybki montaż

Tak naprawdę zasłony panelowe możemy zamontować dosłownie błyskawicznie. Możemy to nawet zrobić samodzielnie, o ile oczywiście posiadamy narzędzia odpowiednie. Jest to zatem niedroga opcja, a jednocześnie bardzo atrakcyjna pod wizualnym względem. Zasłony się sprawdzą wszędzie tam, gdzie nie można zamocować drzwi,. Jednak pamiętajmy o tym, że nie tłumią dźwięków, co jest minusem zdecydowanym. Jednak mają one wpływ na estetyczne walory konkretnego miejsca.

Przymocowanie panelowych zasłon jest kwestią dosłownie kilku godzin. Są one dosyć sztywne, co znacznie ułatwia zadanie. Jednak należy się obchodzić z nimi bardzo delikatnie, szczególnie, gdy materiał jest zbyt cienki. Łatwo jest o jego przebicie, jeśli będziemy się nieumiejętnie odchodzić z narzędziami.

Na pewno sobie z tym poradzimy. Jednak gdy mamy problem z pracami manualnymi, to rozważniej będzie pracę tę zlecić specjaliście. Dzięki temu na pewno będziemy zadowoleni ze zmiany w swoim mieszkaniu. W innym wypadku nie będziemy do końca zadowoleni i jedynie szkoda poświęconego czasu i pieniędzy na modernizację.

W poszukiwaniu innych pomysłów i inspiracji warto zajrzeć do artykułów o wnętrzach publikowanych na blogu Edinos.pl, w których specjaliści od aranżacji wnętrz prezentują praktyczne sposoby na efektowną aranżację wnętrz