Czy warto kupić moskitierę na okno dachowe?

Okna dachowe pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Ich największą zaletą jest jednak to, że w porównaniu z tradycyjnymi oknami, mogą dostarczać nawet o 50% więcej światła w ciągu dnia. Dodatkowo zwiększają poziom prywatności domowników, bo nawet jeżeli zapomni się o ich zasłonięciu, to żaden sąsiad ani przechodzień nie będą przez nie zaglądali do środka. Pomimo tego warto pomyśleć o zasłonach do okien, co jest szczególnie istotne podczas upalnych dni. Równie ważne jest zamontowanie moskitiery, ponieważ wbrew pozorom niezabezpieczone okna dachowe mogą przyczynić się do ciągłego wlatywania komarów oraz muszek, co z kolei jest bardzo uciążliwe dla domowników.

  1. Najważniejsze zalety okien dachowych
  2. Czy warto zasłaniać okna dachowe?
  3. Dlaczego okno dachowe powinno być zabezpieczone moskitierą?
  4. Gdzie można kupić porządne moskitiery do okien dachowych?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem moskitiery przeznaczonej do okien dachowych, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w wybraniu najlepszego rozwiązania. Dużym ułatwieniem dla klientów jest to, że już na etapie składania zamówienia można określić, czy chodzi o moskitiery do okien firmy Fakro, czy Velux. To właśnie te firmy odpowiadają za zdecydowaną większość okien dachowych, jakie można spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Warto więc już teraz pomyśleć o złożeniu zamówienia na moskitiery, aby później można było bez obaw zostawiać uchylone okna i cieszyć się świeżym powietrzem.

Najważniejsze zalety okien dachowych

Jest wiele argumentów przemawiających za stosowaniem okien dachowych. Najpopularniejsze z nich do przede wszystkim większe bezpieczeństwo, ponieważ zapewniają one ochronę przed ewentualnymi próbami włamania się do mieszkania. Nie bez znaczenia jest również to, że dzięki swojemu umiejscowieniu praktycznie uniemożliwiają osobom postronnym zajrzenie do wnętrza. Z tego powodu takie okna świetnie sprawdzą się na przykład w sypialni, gdzie odrobina prywatności jest zazwyczaj pożądana przez domowników.

W razie potrzeby, okna dachowe można połączyć w rzędy lub pary, co dostarczy jeszcze więcej światła do pomieszczenia. W zależności od umiejscowienia takie okno dostarcza od około 30 do 50% więcej światła niż zwykłe okna, co pozwala ograniczyć konieczność zapalania światła.

Czy warto zasłaniać okna dachowe?

Mogłoby się wydawać, że ze względu na ich wszystkie zalety, zasłanianie okien dachowych nie ma większego sensu. W praktyce jednak w upalne dni całe pomieszczenie może się bardziej nagrzewać, jeżeli okna nie zostaną zasłonięte. Kluczowe znaczenie dla komfortu osób przebywających w pomieszczeniu ma równie staranne zabezpieczenie przed insektami. W przeciwnym razie przez cały czas, gdy okno będzie uchylone, będą się przez nie dostawały komary i muszki. Na szczęście akurat ten problem można bardzo łatwo rozwiązać dzięki nowoczesnym moskitierom, które zostały zaprojektowane z uwzględnieniem konstrukcji okien dachowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się o wiele lepiej niż uniwersalne moskitiery, których jakość pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Kupując natomiast wariant dedykowany określonym modelom okien dachowych, klient może być spokojny o wysoką jakość i skuteczność moskitiery. Dodatkowo jej montaż będzie bardzo prosty i wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, aby można było wykonać wszystkie niezbędne prace we własnym zakresie.

Dlaczego okno dachowe powinno być zabezpieczone moskitierą?

Zabezpieczenie okna moskitierą sprawi, że będzie można przez cały czas oddychać świeżym powietrzem, a w całym mieszkaniu będzie panowała przyjemna atmosfera. Moskitiery chronią przed wszystkimi niepożądanymi insektami. Nawet jeżeli w ciepłą noc zostawi się uchylone okno dachowe, to rano będzie można obudzić się bez śladów po ugryzieniach pochodzących od komarów. Ceny wysokiej jakości moskitier dachowych mogą być co prawda wyższe niż rozwiązań sprzedawanych w popularnych marketach, ale za to bez problemu posłużą przez wiele lat. Tego natomiast nie da się powiedzieć o niesprawdzonych moskitierach, które często trzeba wymienić na nowe już po jednym sezonie użytkowania. Najprostszym sposobem na dobranie idealnie pasującej moskitiery jest sprawdzenie modelu posiadanego okna. W przypadku okien Velux i Fakro można je najczęściej znaleźć na ramie. Jeżeli jednak podczas kupowania moskitiery pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto skontaktować się ze sprzedawcą, który pomoże sprawdzić, czy będzie ona pasowała do posiadanego okna.

Gdzie można kupić porządne moskitiery do okien dachowych?

Sklep internetowy z roletami, markizami i moskitierami do tradycyjnych okien ma w ofercie również liczne produkty dedykowane oknom dachowym. Warto więc zacząć od sprawdzenia tej oferty, szczególnie że można szybko wyszukać moskitiery pasujące do rozwiązań konkretnej firmy. Trudno więc o lepszą ofertę, jeżeli kogoś interesuje moskitiera na okno dachowe. Nic więc dziwnego, że każdego dnia wielu klientów składa tu zamówienia na wspomnianą ochronę przed komarami i innymi insektami.