Czy wiesz ile kosztuje czyszczenie komina przez specjalistę?

Wiemy doskonale, że każdy z nas chce się w swoim domu czuć bezpiecznie. Jednak często rezygnujemy w ramach oszczędności z rzeczy, które zapewnić mogłyby nam bezpieczeństwo. Wiele osób rezygnuje z usług kominiarza. Jednak jego odwiedziny regularne mają znaczenie ogromne dla bezpieczeństwa naszego. Dowiedzmy się ile kosztuje czyszczenie komina?

Czym się zajmuje kominiarz?

Wiele osób nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy z tego, jak bardzo ważna jest praca kominiarza. Jest ona po prostu niezbędna dla naszego bezpieczeństwa. Kominiarz zajmuje się czyszczeniem kominowych przewodów, w których się osadza sadza oraz opary smoliste. Poza tym jest także odpowiedzialny za sprawdzenie samej szczelności komina, jak i także wentylacyjnych układów, a na dodatek zajmuje się naprawdę uszkodzeń ewentualnych. Dzięki wyposażeniu w szczotki specjalne jest w stanie sobie poradzić z oczyszczeniem dokładnym miejsc nawet trudno dostępnych.

Ile razy w roku powinien odwiedzić nas kominiarz?

O tym, że kominiarz czyścić powinien nasze kominy regularnie wiemy absolutnie wszyscy. Co się jednak dokładnie kryje pod tym pojęciem? Jak często korzystać powinniśmy z jego usług? Wszystko jest zależne od rodzaju kominowych przewodów, które zamierzamy oczyścić.

W przypadku spalinowych przewodów, które współpracują ze stałym paliwem ich czyszczenie odbywać się powinno mniej więcej co trzy miesiące. Z kolei przewody przy gazowych paleniskach oraz przy paleniskach płynnych powinny być kontrolowane oraz czyszczone co około sześć miesięcy.

Najlepiej komin czyścić przed rozpoczęciem oraz także po zakończeniu grzewczego sezonu. Przestrzegając tychże terminów zyskamy oczywiście pewność, że nas dom to miejsce bezpieczne oraz wolne od pożarowego zagrożenia czy też utleniania się czadu.

Ile to nas będzie kosztowało?

Wiele osób się zastanawia ile kosztuje czyszczenie komina? Wszystko jest zależne od konkretnego regionu kraju, w którym usługi kominiarskie zamawiamy. Jednak samo czyszczenie komina oraz sprawdzenie jego stanu zazwyczaj kosztuje około stu do stu pięćdziesięciu złotych. Bardzo ważne jest także sprawdzenie stanu komina. Oczywiście nie musi się ono odbywać każdorazowo. W związku z tym w przypadku jedynie samego czyszczenia komina zapłacimy znacznie mniej. Gdy bierzemy pod uwagę, że w zamian otrzymuje się bezpieczeństwo to cena usług kamieniarskiej jest niezbyt wysoka. Warto sprawdzić usługi poszczególnych firm.

Czasem oszczędności nie są warte naszego zdrowia czy też nawet naszego życia. Zapamiętajmy sobie to dokładnie.