Czy wiesz jak umyć piekarnik z termoobiegiem?

Jak umyć piekarnik z termoobiegiem? Warto zapoznać się ze sposobami domowymi na wyczyszczenie szybkie piekarnika. Wypróbujmy sposoby domowe, jakimi jest ocet oraz soda.

To jest naprawdę proste

Mycie piekarnika jest niezwykle proste, dlatego też powinniśmy poszukać odpowiedzi na pytanie jak umyć piekarnik z termoobiegiem? Środki, które bazują na chemii w głównej mierze nie pomogą nam podczas czyszczenia akurat tego sprzętu kuchennego. Dlatego też warto się zapoznać z pomysłami nieco mniej szkodliwymi.

Zacznijmy od tego, że czyszczenie piekarnika powinno być wykonywane w sposób regularny. Wówczas będzie nam o wiele łatwiej zadbać o ogólny porządek. Dzięki sprzątaniu regularnemu pozbędziemy się resztek jedzenia oraz tłuszczu niechlujnie zaschniętego. Raz w tygodniu pamiętajmy o przetarciu piekarnika szmatką, która jest namoczona w occie czy też w wodzie. Mieszanina tego typu sprawi, że piekarnik zostanie odkażony, a z powierzchni usunięty zostanie osad brudny. Ocet to substancja lekko odkażająca. Dlatego też, jeśli nam zależy na pozbyciu się bakterii z piekarnika, koniecznie wypróbujmy tę metodą.

Czyszczenie piekarnika z termoobiegiem

Zapach octu przerażać może co po niektórych z nas, jednak warto przeczekać go i po kilku chwilach już się cieszyć czystym piekarnikiem, który jest wolny od bakterii czy też zarazków. Piekarniki, które są wyposażone w funkcję termoobiegu czyści się na pewno łatwiej. Nawet wnętrze bardzo trudne po kilkunastu minutach lśnić może czystością. Wystarczy, że do piekarnika wstawimy naczynie, które wypełnione będzie wodą. Następnie nastawmy piekarnik na kilka minut na temperaturę wysoką oraz termoobieg. Dzięki w ten sposób wytworzonej parze wodne, która pokryje wnętrze naszego piekarnika, usunie smugi tłuste oraz rozmiękczy mocno brud. Po zabiegu tego typu namoczyć należy ściereczkę w płynie do naczyń oraz przetrzeć dokładnie każdą ze ścianek piekarnika. Oczywiście pamiętać należy, aby przed czynnością tą wyłączyć piekarnik oraz odczekać, aby ostudził się.

Jeśli nasze piekarniki są mocno zabrudzone, ale chcemy sięgać po chemiczne środki, jest jeszcze na to innego rodzaju wyjście. Warto wykorzystać wtedy pastę domową do czyszczenia piekarników. Jej wykonanie jest niezwykle proste.

Wodę oraz oczyszczoną sodę wymieszać należy w proporcji jeden do jednej. Dzięki temu powstanie dosyć gęsta zawiesina, którą można wykorzystać do przemywania piekarnika. Papę nakładamy na część szorstką gąbki oraz przetrzeć mocno miejsca zabrudzone. Jak widać jest to bardzo proste.