Czy wiesz jak usunąć naklejki z mebli?

Naklejki na meblach są dosyć powszechnym problemem. Szczególnie widnieje on w domach, w których są malutkie dzieci. Bohaterowie bajek wychodzą szybko z łask, ale naklejki z wizerunkiem w dalszym ciągu zdobią meble. Niestety stare naklejki nie chcą się odrywać łatwo i pozostawiają bardzo często brudne ślady po pozostałościach kleju. Dowiedzmy się jak usunąć naklejki z mebli?

Czym można usunąć naklejki z mebli?

Odrywanie naklejek starych z mebli przynosi rzadko kiedy efekty. Zwykle się udaje oderwać jedynie kawałek naklejki, a reszta papieru pozostaje. Do usunięcia najtrudniejsze są brudne ślady po pozostałościach kleju. Ich zdrapywanie paznokciami, pilniczkiem czy też nożykiem plastikowym może mocno uszkodzić meble. Czym zatem naklejki zmyć? W marketach budowlanych są dostępne specjalne chemiczne środki, które są przeznaczone do rozpuszczania smarów oraz klejów. Jednak najczęściej są to środki niezwykle silne, które są przeznaczone do usuwania budowlanych klejów. Mogą zatem uszkodzić trwale meble. Istnieją także środki chemiczne, na które powierzchnia mebli reaguje bardzo dobrze. Ich działanie polega jednak na rozpuszczeniu kleju, który się odspaja od powierzchni, dzięki czemu można go bardzo łatwo usunąć przy pomocy szorstkiej gąbki. Jest to jeden ze sposobów na to, jak usunąć naklejki z mebli.

Domowe sposoby

Istnieje bardzo dużo innych oraz domowych sposobów na to, w jaki sposób usunąć naklejki z mebli. Jednak musimy wziąć pod uwagę sam rodzaj powierzchni czyszczonej. Czym naklejki wyczyścić z mebli? Najlepiej się sprawdzi do tego po prostu zwykły olej rzepakowy. Może to być również margaryna, masło, majonez czy też mało orzechowe. Chodzi o wszystko to co jest tłuste. Wystarczy, że naniesiemy substancję na naklejką na około trzydzieści minut. Następnie zmyjmy szmatką, która jest zwilżona ciepłą wodą oraz mocno pocierając. Tłuszcz spowoduje nic innego jak odspajanie się kleju od samej powierzchni. Łatwo dzięki temu go usunąć. Usuwanie naklejek z mebli sprawdzi się na okleinowych powierzchniach, jak i także drewnianych, pokrytych lakierem czy też olejem. Na takowych fakturach dodatkowo nie pozostają ślady tłuste. Na wymagających bardziej powierzchnia będziemy musimy zastosować dodatkowo odtłuszczający środek oraz ciepłą wodę. Jeszcze istnieje jeden sposób na to, jak naklejkę odkleić z mebli. Trzeba na nią skierować strumień powietrza ciepłego z suszarki oraz ogrzewać przez cztery do pięciu minut. W dużym stopniu także wysusza klej, co sprawia, że jest bardzo łatwo zerwać i usunąć klej po naklejce z mebli.