Czy wiesz jak zresetować zmywarkę Bosh?

Musimy jasno powiedzieć, że zmywarka jest standardowym wyposażeniem w zasadzie każdej kuchni. Niestety, to urządzenie jak każde inne – lubi się zepsuć od czasu do czasu. Całe szczęście, co po niektóre usterki samemu można usunąć. Czy posiadać zmywarkę Bosh? Niestety ona także może się popsuć. Musimy w związku z tym wiedzieć jak zresetować zmywarkę Bosh?

Błąd E15

Jednym z najpopularniejszych błędów zmywarki Bosh jest błąd E15. Oznacza to nic innego jak to, że zmywarka zalała się lub też jest w niej znaczny nadmiar wody. Błąd zazwyczaj się objawia tym, że na paneli się świeci ikonka kranika z wodą. Przyczyną najczęstszą problemu jest wyciek na samym styku komory zmywarki oraz także spływowej misy, gdzie są zlokalizowane czujniki oraz pompki. Gromadząca się w części centralnej woda powoduje zalanie czujnika oraz tym sposobem pojawia się właśnie błąd E15. Później występuje wypompowanie wody.

Jak zresetować zmywarkę Bosh? Na pewno przyda nam się drut instalacyjny, młotek, zestaw bitów oraz mocne kombinerki, papierowe ręczniki, latarka oraz śrubokręt. Ne możemy zapomnieć o kilku godzinach wolnego czasy. Najpierw należy wysunąć zmywarkę oraz ją odłączyć od zasilania. Następnie należy zdemontować tłumiące maty oraz osłony. Odłączmy wtyczkę zasilania w obudowie tylnej oraz zdemontujmy moduł sterownika. Koniecznie musimy zablokować sprężyny w zawiasach drzwiczek. Uważajmy jedynie, aby nie zranić przy tym sobie palców.

Kolejny krok to odwrócenie zmywarki. Podłóżmy pod spód ręczniczki, ponieważ może się wylać woda. Wyprostujmy młotkiem, śrubokrętem oraz kombinerkami zawleczki, które pozwalają na rozdzielenie dna zmywarki od samej komory. Kiedy się dostaniemy do spływowej miski, to już pora na naprawdę uszczelki. Niestety żadne z części zamiennych nie wchodzą w grę. Uszczelka sprzętu AGD jest zintegrowana z miską oraz najczęściej trzeba wymienić cały element.

Błąd E22

Tenże komunikat sygnalizuje, że zmywarka po prostu przestała pobierać wodę. Jak zmywarkę Bosh w takowym przypadku zresetować? Zacznijmy od jej opróżnienia. Następnie, odłączmy dopływ wody oraz prądu. Kolejnym krokiem będzie oczywiście wyczyszczenie filtra w zmywarce. Czasami to właśnie jest powodem wystąpienia takiego błędu. Sprawcą tego „zamieszania” niemałego może się stać odpływowy przewód, a więc tak zwany aquastop. Na nim mogą również pozostać fragmenty jedzenia niespłukanego bardzo podobnie jak w filtrze. Wąż może być błędnie ułożony. Jeśli skręcony jest, to woda będzie miała odpływ nieco utrudniony. Wtedy wystarczy, że go poprawimy czy też odkręcimy i ułożymy na nowo.