Czym jest bawełna renforce i pościel z niej wykonana?

Okazuje się, że pościel odpowiednio dobrana jest absolutną gwarancją udanego wypoczynku, zminimalizowania problemów z zaśnięciem, oddychanie skóry czy też miękkości. Taka jest właśnie pościel, która wykonana jest z bawełny takiej jak bawełna renforce. Skąd się wziął jej fenomen? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Genialna tkanina

Bawełna renforce to stu procentowa tkanina z bawełny o krzyżowym splocie jeden do jednego najczęściej stosowana właśnie do produkcji pościeli. Jest także jednym z najbardziej popularnych oraz także najchętniej kupowanych materiałów. Jest określona najczęściej pościelą płaską czy też pościelą po prostu bawełnianą. Z kolei określenie pościel renforce znane się stało, dzięki sieciom sklepowym, w których komplety pościeli się pojawiają cyklicznie oraz do tego znikają błyskawicznie ze sklepowych koszy.

Tkanina z bawełny ma bardzo dużo zalet. Na pewno pozwoli naszej skórze oddychać oraz odprowadzić wilgoć. Co więcej są także bardzo miłe w dotyku oraz może je prać niezmiernie łatwo. Cena jest bardzo przystępna oraz idzie w parze z jakością pościeli. Bawełna renforce wyróżnia się sporą wytrzymałością oraz jest niezmiernie gładka czy też przyjemna w dotyku. Zaletą jest także sam fakt, że tenże rodzaj materiału nadaje się doskonale do nadruku metodą rotacyjnego sitodruku, dzięki czemu producenci uzyskują wzorzyste oraz wielobarwne tkaniny. Możemy je dopasować do wystroju, jak i także charakteru naszej sypialni.

Określenie tkaniny jaką jest bawełna renforce to pojęcie bardzo często używane jako synonim bawełny o jakości podwyższonej. Wynika to z utkania gęstego, do jej wytworzenia są używane cieńsze oraz także delikatniejsze bawełniane włókna.

W jakich rozmiarach znajdziemy pościel z bawełny renforce?

Tak naprawdę to pościel z bawełny renforce jest dostępna w wielu sklepach. Najczęściej występuje w trzech rozmiarach standardowych. Mowa tutaj o rozmiarach takich jak 200 x 220 centymetrów, 160 x 200 centymetrów oraz 140 x 200 centymetrów. Wykonana jest ona w sześćdziesięciu procentach z bawełny, a w pozostałych czterdziestu procentach z poliestru. Pościel jest także szybkoschnąca. Nie wymaga w żadnym wypadku prasowania. Dzięki tak zwanemu procesowi sanforyzacji uzyskujemy gwarancję, że podczas użytkowania oraz prania pościeli nie zmienia swojego rozmiaru pierwotnego. Materiał jest bardzo gładki oraz przyjemny dla skóry. Ukryta guzikowa listwa gwarantuje bezpieczeństwo. Na pewno się nie zaczepimy o nią schodząc ze swojego łóżka.

Jak widzimy mamy tutaj do czynienia z samymi plusami tego rozwiązania. Dajmy się skusić.