Czym jest forum polskich wieżowców?

Forum polskich wieżowców to międzynarodowe, internetowe forum, które jest poświęcone architekturze, infrastrukturze oraz urbanistyce. Na portalu tym są opisywane oraz także szeroko komentowane aktualnie realizowane czy też planowane inwestycje.

Podział na działy regionalne

Forum polskich wieżowców jest forum podzielonym na regionalne działy (w tym polski), jak i także międzynarodowe. Polski dział zawiera specjalne poddziały przeznaczone dla wszystkich regionów, większych miast, jak i także opisuje oraz komentuje wydarzenia czy też budowy zarówno te, które zostały ukończone, jak i także planowane. Nie są w żadnym wypadku pomijane wszelkie budowy w trakcie realizacji.

O forum polskich wieżowców

Forum polskich wieżowców założone zostało w roku 2002. Dokładnie zostało ono założone przez ekonomistę pochodzącego z Holandii Jana Klerksa. Powstało na skrypcie Bulletin po to, aby dzielić się oraz pozyskiwać komentarze dotyczące miejskiego rozwoju właśnie w Rotterdamie. W sierpniu roku 2015 na stronie było już ponad osiemset tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Do tego ponad dziewięćset tysięcy tematów czy też ponad osiemdziesiąt sześć milionów wiadomości. Polski dział forum, a więc forum polskich wieżowców jest jak na razie największym działem na SkyscraperCity. Chodzi tak naprawdę o samą liczbę wiadomości. W roku 2018 SkyscraperCity przejęte zostało przez VerticalScope, a forum przeniesione zostało właśnie ze wspomnianego już vBuleetin do XenForo w ubiegłym roku.

Naprawdę na forum tym możemy przeczytać wiele ciekawych informacji. Tak naprawdę znajdziemy także porady, z których mogą korzystać nie tylko amatorzy, ale także zawodowcy. Co jak co, ale robi to na nas wrażenie. Możemy w zasadzie znaleźć odpowiedzi na wszelkie dręczące nas pytania. Czasem jest ich naprawdę sporo. Forum możemy czytać siedząc sobie wygodnie w domu, a więc nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Wiemy o tym doskonale.

Nawet osoby nie mające z architekturą zbyt dużo wspólnego, mogą z ciekawości poczytać sobie forum i zawsze czymś się zainspirować. Warto wiedzieć także, w jakim stylu są budowane najważniejsze budynki w naszym kraju. Jest to bardzo ważne. Warto znać style architektoniczne, którymi się otaczamy. Jest to także nawiązanie do historii danych miejsc. Jesteśmy wdzięczni, że taka inicjatywa powstała i z jej efektów możemy korzystać bez ograniczeń i to każdego dnia.

Szczególnie użytkownikom przypadają do gustu podziały na poszczególne regiony. Jest to naprawdę bardzo pomocne.