Czym jest Hydropolis?

Hydropolis jest centrum wody. Warto się zapoznać z całą ofertą, ponieważ pierwszy raz mamy przyjemność podziwiać takie rzeczy. Warto przekazać dzieciom jak ważna jest woda w otaczającym nas świecie. Wystawa zajmuje dokładnie cztery tysiące metrów, w danych, ponad stuletnich zbiornikach wody.

Ławica tuńczyków oraz burza

Multimedia oraz oryginalna scenografia (ponad sześćdziesiąt dotykowych monitorów) sprawiają, że w Hydropolis nie można się w ogóle nudzić, ponieważ angażowane niemal są wszystkie zmysły.

Woda była już na początku życia i to nie tylko na Ziemi. W poznanych najdalszych dotąd zakątkach kosmosu uczeni natrafiają na ślady wody. Jej obecność to jeden pretekst do wszelkich podejrzeń, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, ponieważ woda daje nam życie.

W kolejnych pomieszczeniach są prezentowane następne tematów. Mowa chociażby o głębiach oceanów czy też historii inżynierii wodnej. Przez całość prowadzi ponad półkilometrowy strumień pod taflą przezroczystą podłogi.

W Hydropolis nie ma w zasadzie grama patyny muzealnej. Na dosłownie wyciągnięcie ręki jest ławica tuńczyków oraz olbrzymi rekin, ściana z mchu oraz także modele hydrotechnicznych urządzeń. W roku 1960 w batyskafie „Trieste” dwójka śmiałków zanurkowała na samo dno Rowu Mariańskiego na głębokość ponad dziesięciu metrów. W Hydropolis jest także makieta kapsuły. Została ona odtworzona jeden do jednego można wejść do wnętrza ciasnego, wsłuchać się w odgłosy głębi, które nagrali sami Jaques Piccard, jak i także Don Walsh.

Hydropolis – arcyciekawe miejsce

Odgłosy wody ciągle słychać. Słyszymy intensywny deszcze, płynące strumienia, szum fal na plaży rajskiej. Sami możemy wywołać odgłosy burzy nadchodzącej. Z głębin oceanu przenosimy się do dżungli amazońskiej, z pracowni wynalazców dawnych o laboratorium współczesnego.

Pasjonaci człowieka biologii się dowiedzą, ile dziennie wody jest potrzebne na przykład dorosłemu mężczyźnie, ale i także niemowlęciu. Osoby dział dotyczy hydrotechnicznych urządzeń oraz systemów zarządzania współcześnie wodą. W innym miejscu na stole interaktywnym oglądamy mapy Wrocławia między innymi z czasu powodzi tysiąclecia. Mamy szansę na przeanalizowanie systemu wodociągów wrocławskich.

Hydropolis jest arcyciekawym miejscem, oryginalnym oraz przygotowanym doskonale dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Na pewno jest to kolejne miejsce, które warto wybrać na wycieczkę. Gwarantujemy, że cała rodzina będzie zachwycona tak spędzonym radośnie dniem. Cieszy nas to naprawdę bardzo.