Czym są panele winylowe?

W ostatnich latach panele winylowe cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Jednak okazuje się, że wiele osób wciąż nie do końca wie, czym są panele winylowe. Dlatego też pora obalić mity oraz wyjaśnić czy lepiej wybrać laminowane panele czy też winylowe, jaka jest ich cena oraz na jakie korzyści możemy liczyć wybierają je.

Co to takiego?

Panele winylowe w zasadzie z każdym rokiem zyskują na popularności. Jednak wziąć wiele osób nie potrafi wypowiedzieć się czym ten rodzaj paneli jest. W czym w ogóle tkwi ich sekret popularności? Panel winylowy jest niczym innym, jak produktem imitującym doskonale drewno. Polichlorek winylu czy też winyl to nic innego jak polimer syntetyczny poprzez samą polimeryzację chlorku winylu jest kojarzony z popularnym gumolitem, który w mieszkaniach naszych królował w czasach PRL-u. Winylowe panele występują w wielu wersjach kolorystycznych, wzorach, stylach, dzięki czemu bez żadnego trudu możemy dopasować panele do każdej aranżacji.

Panele winylowe i ich zalety

Znacznie rosnąca popularność winylowych paneli to zasługa w dużej mierze ich bardzo licznych zalet. Nie dość, że winylowe panele są niezwykle trwałe to są również wyjątkowo ciche i co ważne – także wodoodporne. Ich sporym atutem jest świetna termoplastyczność oraz wytrzymałość wyjątkowa na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym panele winylowe są bardzo łatwe w samym montażu. Są one najczęściej tworzone w zatrzaskowym systemie oraz montowane na tak zwane kliki. Panele winylowe dzięki temu nie chłoną w żadnym wypadku wilgoci. Co więcej mogą być także wykorzystywane w łazience. Ponad to powierzchnia winylowa jest bardzo odporna na zabrudzenia przez co winylowe panele są rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym. Jednak to jeszcze nie koniec zalet.

Atutem kolejnym paneli winylowych jest powierzchnia antypoślizgowa. Zwiększa bezpieczeństwo oraz nadaje się świetnie do użytkowania przez rodzinę mającą małe dzieci. Oczywiście panele winylowe możemy zakupić w dowolnym sklepie budowlanym. Z dostępem do nich nie będziemy mieli kompletnie żadnego problemu. Wybór jest szeroki. Co więcej znajdziemy zarówno tańsze panele winylowe, jak i także znacznie droższe. Na które postawić? Warto stawiać na jakość. Nikt nie zmienia paneli co rok czy też dwa. Jest to długoletnia inwestycja. W związku z tym lepiej będzie postawić na panele nieco droższe, które są znacznie bardziej wytrzymałe oraz mają wyższą jakość, niż kupić byle jakie, aby tylko mieć nową podłogę. Zapamiętajmy sobie te zasady, a nie będziemy mieli większych problemów.