Czym się kierować przy kupnie domu?

Zakup domu to niezwykle ważne przedsięwzięcie. Nie tylko rozpoczyna nowy etap w życiu, ale też jest znacznym wydatkiem oraz inwestycją na bardzo długi okres czasu. Zakup domu musi być decyzją dokładnie przemyślaną. Jakie aspekty koniecznie musisz wziąć pod uwagę?

Kupno domu – na to zwróć uwagę

Dla każdego z nas podczas zakupu domu ważne jest co innego. Istnieje jednak uniwersalna checklista, która przeprowadzi Cię przez podstawowe aspekty związane z kupnem wymarzonego lokum.

Najważniejszą kwestią jest na pewno lokalizacja. Nie dotyczy to tylko konkretnego miasta i jego okolicy, ale też dokładnego umiejscowienia w pobliżu konkretnych miejsc. Wielu osobom zależy na mieszkaniu blisko pracy lub w miejscu, z którego mają do niej dobry dojazd. Dla rodziców małych dzieci ważne jest sąsiedztwo żłobka, przedszkola czy szkoły. Nie bez znaczenia jest też bliska obecność sklepów, w których można regularnie się zaopatrywać. Niektórzy natomiast preferują miejsca oddalone od miejskiego zgiełku, otoczone zielenią. Po wyborze okolicy, przychodzi kolej na liczbę i wielkość pomieszczeń. Zupełnie inaczej będą patrzeć na tę kwestię osoby kupujące dom w pojedynkę, rodzice z gromadką małych pociech, a inaczej pary, dla których dom to oaza na czas emerytury i miejsce świątecznych spotkań z całą rodziną. Każdy z nas ma również osobiste preferencje, czy woli open space, przestronną łazienkę czy dodatkowy gabinet.

Dla zmotoryzowanych istotna jest opcja miejsca postojowego pod domem lub w jego najbliższej okolicy (np. na końcu osiedla). Zwłaszcza w sytuacji, gdy w jednej rodzinie są minimum dwa samochody, kwestia miejsc postojowych potrafi zaważyć na ostatecznej decyzji. Ostatnia kwestia to dosyć świeży aspekt, na który coraz częściej zaczynają zwracać uwagę nabywcy – obecność ekologicznych rozwiązań i inteligentnych systemów. Nie tylko chcemy żyć wygodnie, ale też w zgodzie z naturą, mając świadomość, że nasz negatywny wpływ na planetę jest ograniczony do minimum poprzez zastosowanie w budynkach np. paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

Dom prosto od dewelopera

Zakup domu w stanie deweloperskim jest popularnym rozwiązaniem wśród tych osób, które marzą o stworzeniu wymarzonego miejsca od podstaw. Kupując dom już na wczesnym etapie inwestycji, możemy nawet mieć wpływ na niektóre kwestie budowlane. Wykończenie domu wymaga jednak pewnego pomysłu. Firma Linea proponuje swoim klientom pomoc architekta oraz ekipę wykończeniową, która wyposaży i udekoruje wnętrza dokładnie według marzeń i zaleceń nabywcy.

Dąbrówka – domy na sprzedaż

Jedną z inwestycji firmy deweloperskiej Linea jest ulokowane pod Poznaniem osiedle Dąbrówka – Leśna Polana. Każde wchodzące w skład osiedla ekologiczne mieszkanie wyposażone jest w pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Poprzednie inwestycje tego dewelopera były pozytywnie wyróżniane w obszarze kształtowania ładu przestrzennego. Choć Domy Dąbrówka ulokowane zostały w zacisznym miejscu otoczonym lasem, bliskość autostrady oraz przystanków transportu zbiorowego umożliwia szybki dojazd do centrum Poznania.