Czyszczenie toalety – skuteczne metody na higieniczną łazienkę

Toaleta jest siedliskiem bakterii. Wilgoć i zabrudzenia gromadzące się w zakamarkach muszli klozetowej mogą negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Aby zaprowadzić czystość w tej strefie, trzeba poświęcić jej nieco uwagi. Jak myć toaletę, aby pozbyć się wszystkich drobnoustrojów i cieszyć się estetycznym, higienicznym wnętrzem? Jaka szczotka do WC najlepiej spełni swoje zadanie? Sprawdź!

Szczotka klozetowa i spółka – wypowiedz wojnę zarazkom!

Wilgotna, codziennie używana toaleta sprzyja rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów oraz osadzaniu się kamienia i rdzy w jej wewnętrznej części. W przypadku łazienki szczególnie duże znaczenie ma regularność sprzątania. Do utrzymania nieskazitelnej czystości w WC będzie potrzebny skoncentrowany żel przeznaczony do mycia toalet, szczotka klozetowa, kostka albo żelowe krążki aplikowane na ściankę miski. Warto zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki, które zapobiegną migracji bakterii na dłonie oraz ochronią skórę przed działaniem silnych, wysuszających detergentów. Środki do czyszczenia toalet zawierają w swoim składzie silne składniki aktywne zabijające drobnoustroje, rozpuszczające zacieki, żółty osad oraz kamień. Środki chemiczne możesz częściowo zastąpić innymi, naturalnymi specyfikami: boraksem, sodą, octem spirytusowym i kwasem cytrynowym. 

Pamiętaj o tym, że podczas spłukiwania toalety deska powinna być zamknięta. W momencie naciśnięcia spłuczki wszystkie bakterie nagromadzone wewnątrz miski są rozpylane po całym pomieszczeniu i osiadają na ścianach, armaturze i przyborach toaletowych. Opuszczenie deski skutecznie rozwiązuje ten problem. 

O stan swojej łazienki możesz zadbać już na etapie jej projektowania. W jaki sposób? Zanieczyszczenia i kurz gromadzą się nie tylko wewnątrz muszli, ale również na zewnątrz. Utrzymanie czystości wokół WC będzie znacznie prostsze, jeśli zrezygnujesz ze standardowej, montowanej na podłodze miski WC na rzecz bezkołnierzowego modelu podwieszanego. Nowoczesne WC będzie doskonale prezentowało się w dopracowanym wnętrzu, a jednocześnie ułatwi codzienne sprzątanie. Zawieszona nad podłogą toaleta odsłania całą posadzkę, co eliminuje problem gromadzenia się brudu w szczelinach i ułatwia umycie podłogi. 

York – niezawodna szczotka do WC o antybakteryjnych właściwościach

Twoim sprzymierzeńcem w walce o nieskazitelną czystość w toalecie jest szczotka do WC. Jakie produkty z tej kategorii oferuje marka York – ceniony producent wysokiej jakości akcesoriów do sprzątania? Na szczególną uwagę zasługuje szczotka klozetowa LUX z linii BACTERIA STOP. Odpowiednio wyprofilowana szczotka z dodatkową pętelką umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca misek WC z kołnierzem. Do jej produkcji wykorzystano materiały zawierające mikrocząsteczki cynku o silnych właściwościach antybakteryjnych. Ograniczają one w 99,9% namnażanie i rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów na powierzchni szczotki. Cynk znajduje się zarówno na trzonku, jak i na włosiu. Skuteczność technologii potwierdzają pozytywne wyniki testów w akredytowanym, niezależnym laboratorium badawczym.