Danfoss – duńska firma z rodzinnymi tradycjami

Danfoss jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji wysokiej klasy komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, dystrybucji wody oraz maszyn roboczych. Produkty Danfoss umożliwiają efektywne zarządzanie energią i zmniejszenie rachunków. Specjaliści marki dokładają wszelkich starań, by zminimalizować negatywne dla ekosystemu skutki procesu produkcyjnego. Firma Danfoss oferuje swoim klientom szeroki wybór asortymentu z zakresu infrastruktury ciepłowniczej i chłodniczej, m.in. węzły cieplne, zestawy grzejnikowe, głowice termostatyczne, zawory, przekaźniki aktywujące pracę kotłów, czujniki, termostaty elektroniczne i wiele innych. To przyjazne środowisku systemy, które można zastosować w prywatnych domach oraz zakładach przemysłowych.

Historia marki Danfoss

Danfoss to duńska firma z rodzinnymi tradycjami założona 1 września 1933 roku przez Madsa Clausena. Początkowo było to jednoosobowe przedsiębiorstwo prowadzone pod nazwą Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik, którego siedziba mieściła się w domu rodziców Clausena w Nordborg w Danii. Mały zakład wytwórczy znajdujący się na poddaszu domu już w pierwszych latach swojej działalności odniósł znaczne sukcesy. Clausen produkował i sprzedawał dużą ilość profesjonalnych zaworów automatycznych do agregatów chłodniczych, stopniowo rozbudowując swoją fabrykę. W latach 40. XX wieku firma rozrosła się już kilkukrotnie: założono przedstawicielstwa handlowe w kolejnych krajach europejskich (m.in. Belgii, Norwegii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii). Kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa był rok 1941, kiedy eksport przekroczył 30%. W 1946 roku nazwę firmy zmieniono na Danfoss. Lata 50. to dalszy rozwój zakładu produkcyjnego, w którym pracowało już ponad dwa tysiące osób. W roku 1966 Clausen zmarł na zawał serca, a przewodnictwo w radzie nadzorczej wraz z Andreasem Jepsenem przejęła wdowa, Bitten Clausen. Niebawem prezesem grupy Danfoss został syn Madsa Clausena, Jørgen M. Clausen. W przeciągu kilku kolejnych dekad firma Clausena nieustannie się rozwijała, stając się poważną konkurencją dla amerykańskich koncernów. W roku 1997 sprzedaż przekroczyła 2 miliardy euro. W pierwszych latach XXI wieku firma rozszerzyła swoją działalność za granicą, przede wszystkim w USA, Kanadzie, Chinach, Francji, Polsce oraz Rumunii. Przez te wszystkie lata marka Danfoss przeobraziła się z rodzinnego zakładu wytwórczego w jednego z największych na świecie dostawców rozwiązań technologicznych zorientowanych na efektywność energetyczną. Dziś Danfoss jest globalnym liderem w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia budynków, automatyki przemysłowej, urządzeń pomiarowych oraz sieci ciepłowniczych. Grupa Danfoss zatrudnia obecnie około 28 tysięcy pracowników na całym świecie, a jej produkty można kupić w najbardziej lubianych i cieszących się największą renomą sklepach. Szeroki wybór akcesoriów służących budowie i rozbudowaniu układów grzejnikowych oraz klimatyzacji oferuje m.in. mateomarket.pl. Tym, co wyróżnia go na tle innych sklepów internetowych, jest przede wszystkim gwarantowany szybki czas dostawy, konkurencyjne ceny oraz zapewnienie fachowej pomocy i doradztwa przy zakupie sprzętu.

Bestsellery marki Danfoss: termostaty do regulacji temperatury

Jednym z wielu sposobów, aby osiągnąć idealny komfort cieplny w domu czy mieszkaniu, jest zastosowanie automatycznej regulacji temperatury. Firma Danfoss jako jedna z pierwszych na świecie stworzyła inteligentny termostat grzejnikowy do sterowania ogrzewaniem. Termostaty grzejnikowe Danfoss to urządzenia służące do utrzymywania stałej wymaganej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i pomagające ograniczyć zużycie energii. Nowoczesny termostat elektroniczny Danfoss pozwoli zaoszczędzić nawet 20% energii w porównaniu do tradycyjnych zaworów ręcznych. Urządzenie umożliwia dostosowanie wydajności ogrzewania do aktualnych zysków i strat ciepła. Solidna konstrukcja, łatwa instalacja oraz estetyczny wygląd sprawiają, że termostaty Danfoss są jednymi z najchętniej kupowanych urządzeń do regulacji temperatury na polskim rynku. Jednym z sekretów wieloletniej żywotności termostatów grzejnikowych Danfoss są precyzyjne czujniki gazowe. Takie wypełnienie charakteryzuje się dużą możliwością regulacji oraz reaktywnością.

Sterowanie domowym ogrzewaniem z Danfoss Ally

Nowoczesne i innowacyjne technologie Danfoss umożliwiają tworzenie zdrowszego i bardziej komfortowego klimatu w naszych budynkach i domach. Produkty, które oferuje marka Danfoss, to odpowiedź na potrzeby coraz bardziej złożonego rynku energetycznego. W ofercie producenta znajdziemy szeroką gamę urządzeń, które zapewniają optymalny komfort w każdym pomieszczeniu i pozwalają zaoszczędzić energię. W bogatym asortymencie marki Danfoss ważne miejsce zajmują systemy inteligentnego sterowania instalacjami grzewczymi i klimatyzacyjnymi za pomocą aplikacji mobilnej. Mały, dyskretny termostat Danfoss Ally to bezprzewodowy, elektroniczny termostat grzejnikowy do użytku domowego, sterowany z dedykowanej aplikacji Danfoss Ally. Zmierzy zarówno temperaturę, jak i wilgotność. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, kompaktowe i łatwe w obsłudze.