Deska włóknocementowa – wykończenie domu, które trzyma fason

Budowa domu to nie zabawa, a remonty bywają prawdziwym wyzwaniem — wie o tym każdy, kto próbował swoich sił w tych przedsięwzięciach. Podczas prac wykończeniowych i renowacyjnych potrzebne jest niemałe zaangażowanie i wiedza, które ułatwiają poruszanie się po tym wyboistym terenie. Jest jednak światełko w tunelu, gdyż z użyciem odpowiednich, wysokojakościowych materiałów wiele czynności można ułatwić, a także zapewnić sobie spokojną głowę na lata! Jednym z tych mądrych i trwałych rozwiązań — zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych obiektów — jest zastosowanie włóknocementu, który świetnie nadaje się do użycia na zewnątrz budynku, ale również jako dekoracyjny element wykończenia wnętrz.

O wyjątkowości desek włóknocementowych decyduje zaawansowana technologia wykonania

Swoją niebywałą popularność włóknocement zawdzięcza wieloetapowemu procesowi produkcji. Woda zarobowa zmiksowana z włóknami wzmacniającymi pochodzenia naturalnego lub syntetycznego mieszana jest początkowo z krzemionkami, kredą i cementem w ściśle określonych proporcjach. Tak powstałą masę plastyczną poddaje się obróbce cieplnej i ciśnieniu. Po uformowaniu w ten sposób desek o żądanej gęstości i kształcie następują dalsze zabiegi. Należą do nich impregnacja, piaskowanie i barwienie, które sprawiają, że produkt staje się nienasiąkliwy, odporny na warunki atmosferyczne i dostosowany do estetycznych potrzeb klienta. 

Do czego nadaje się deska włóknocementowa i jak ją zamontować?

Załącznik:
deski włóknocemenowe.jpg

W określaniu idealnego przeznaczenia tego wyrobu należy wyjść od jego charakterystyki. Oprócz tego, że sztuczny zlepieniec kamienny ma właściwości wodoodporne, dodatkowo zachęca do siebie zwolenników materiałów niepalnych. Również w związku z dużą elastycznością i bezproblemowym montażem deski włóknocementowe są idealne na elewacje, obróbki oraz realizacje z zakresu małej architektury. Zwłaszcza deski włóknocementowe drewnopodobne, które z powodzeniem mogą zastępować elementy drewniane, przyciągają uwagę inwestorów, poszukujących wysoce estetycznego materiału o bezkonkurencyjnej trwałości.

Warto zwrócić uwagę na to, że włóknocement to świetny produkt nie tylko do użycia na elewacje, fasady i pergole oraz ogrodzenia. Sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami lub znacznymi wahaniami ciepła i wilgotności. Z włóknocementu wykonamy zatem z powodzeniem zarówno parapety, kwatery dla okien i drzwi, jak i obudowy kominków.

Materiał do zadań specjalnych

Jeżeli szukasz materiału do zamontowania w niedostępnym miejscu, które trudno będzie konserwować w przyszłości, zastosuj deski shera, które poddają się bezproblemowej obróbce, tradycyjnemu montażowi i nie zmieniają wyglądu nawet poddawane silnemu promieniowaniu słonecznemu. Możesz zdecydować się na eleganckie kolory z palety RAL lub wzory wspaniale imitujące rodzime oraz egzotyczne gatunki drewna. Inwestorzy, którzy raz skusili się na zastosowanie włóknocementu, już zawsze będą doceniać jego bezkompromisową trwałość i niezrównany wygląd. Sprawdź, czy to będzie także dobre rozwiązanie dla ciebie!