Dlaczego warto położyć dywany na taras?

Projektując taras najczęściej zwracamy uwagę na dobór odpowiednich płytek, kwiatów i mebli. A co z dywanami? Bardzo często zapominamy o tym komforcie, niemniej jednak powinien on stanowić podstawowe wyposażenie każdego nowoczesnego tarasu. To właśnie za sprawą drobnego skrawka materiału możemy pozytywnie wpłyną na wygodę zarówno naszą, jak i odwiedzających nas gości. Jakie dywany na taras robią prawdziwą furorę w tym sezonie i o czym należy pamiętać podczas zakupu? Przekonajmy się wspólnie! 

Nowoczesne dywany na taras 

Aranżacja tarasu wcale nie musi być nudna i ograniczona. Choć zastosowanie industrialnego stylu wymaga od nas odrobiny surowości i stateczności to nic nie stoi na przeszkodzie, aby drobna dekoracja tarasowa, znajdująca się na betonie czy płytkach, przybrała pogodne barwy i bajeczne wzory. Taki dodatek nie tylko stanowczo wyróżni się spośród jednolitych elementów, ale też doda całe mnóstwo przytulności ogrodowemu wypoczynkowi. Podczas wybierania kolorystyki dywanowej należy zwrócić uwagę, aby nie była ona zbyt jasna. Zastosowanie białego czy kremowego dywanu będzie wymagało od nas zdecydowanie częstszego czyszczenia, niż wybranie wzorzystych, kolorowych elementów. 

Ułożenie nowego dywanu na tarasie to także bardzo ważna kwestia. W przypadku posiadania niewielkiego metrażu dywan powinien zostać położony tuż przy drzwiach wejściowych, taki zabieg pozwoli zastąpić niewielkie chodniczki i wprowadzi odrobinę ładu. Również ciekawym pomysłem jest ustawienie dywanu tuż przy meblach ogrodowych, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie strefy przeznaczonej na popołudniową kawę lub rodzinny obiad. Oprócz tego możesz swobodnie ustawić nowy dodatek ogrodowy pod donicami kwiatowymi, tworząc tym samym ciekawą kompozycję. 

Dywany na taras – czego NIE robić? 

Już wiesz, że dywany na taras w jasnych kolorach są nieco bardziej wymagające niż inne. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? 

  • na materiał wykonania – wiele sklepów, posiadających wyposażenie wnętrzarskie, oferuje dywany na taras wykonane z naturalnego włosia. Takie rozwiązanie, choć piękne, jest zdecydowanie mniej odporne na warunki atmosferyczne. Umieszczając dywan pod nieosłoniętą przestrzenią musimy być przygotowani na działanie deszczu, wiatru, a także ostrych promieni słoneczny, w związku z czym nowa dekoracja może szybko ulec zniszczeniu;
  • na czyszczenie – dywan znajdujący się na otwartej przestrzeni zdecydowanie częściej ulega zanieczyszczeniom niż ten, będący w pomieszczeniu. Dlatego tez niezbędne okaże się regularne odkurzanie (2/3 razy w tygodniu), które pozwoli usunąć pyłki, kurz, a także wilgoć. Dobrym pomysłem będzie także oddanie dywanu do pralni chemicznej lub samodzielne czyszczenie za pomocą suchych szamponów przed rozpoczęciem nowego sezonu lub gdy zajdzie taka potrzeba.

Dywan na tarasie sprawia, że cała przestrzeń nabiera nowych barw, a my sami czujemy się komfortowo. Wybierz idealny dodatek i ciesz się zupełnie odmienioną przestrzenią, z której będzie korzystała cała rodzina!