Dlaczego warto wybrać okna PVC?

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu i mieszkania. Każdy, kto planuje zakup okien, powinien poznać najważniejsze parametry, które decydują o jakości i trwałości okien.

Gdzie można kupić okna do domu?

Pierwsze pytanie związane z oknami, jakie się nasuwa to: Gdzie kupić dobre okna PVC w Gdyni? Możliwości jest co najmniej kilka. Zdecydowanie najbezpieczniej jest kupować okna u lokalnego producenta okien. Oprócz tego można skorzystać z oferty dealerów czy sklepów internetowych. Jeśli ktoś potrzebuje kupić tylko i wyłącznie typowe okna, może też poszukać ich w hurtowniach i na składach budowlanych. Zdecydowanie jednak najkorzystniej jest do zakupu okien dokonać w punkcie obsługi klienta, u jednego z producentów okien. Polska jest jednym z czołowych europejskich producentów stolarki okiennej, dlatego bez problemu na terenie całego kraju można znaleźć dobrych producentów.

Okna PVC znajdziesz na: https://parkan.com.pl/oferta/okna-pvc

Na jakie parametry należy zwracać uwagę, wybierając okna?

Na samym wstępie należy zdecydować czy do domu zostaną zakupione okna drewniane, czy okna PVC. Ich jakość i właściwości użytkowe są zbliżone, jednak okna drewniane są zdecydowanie droższe, dlatego też obecnie najczęściej do mieszkań i domów wybierane są okna PVC w Gdyni. Najważniejsze elementy, które będą miały znaczenie dla funkcjonowania okien to: profile, szyby, a także okucia okienne. Zazwyczaj w punktach sprzedaży wystawione są specjalne wzorniki prezentujące przekrój profilu okiennego. Należy zwrócić uwagę na to, jaką ma on szerokość, ile komór znajduje się w środku oraz jaki rodzaj wzmocnienia stalowego został w tym przypadku zastosowany. Jeśli chodzi o szyby, to ich wybór jest dzisiaj naprawdę bardzo duży. Osoby, które chcą zachować najlepsze właściwości termoizolacyjne, powinny postawić na okna PVC w Gdyni, które zawierają pakiety szybowe potrójne. Nie wszyscy klienci wiedzą, że oprócz szyb standardowych można wybierać także inne ich rodzaje. W razie potrzeby można zastosować szyby bezpieczne albo szyby o podwyższonej dźwiękoszczelności.

Od czego będzie zależeć cena okien?

Każdy, kto nabywa okna, jest ciekawy tego, ile będzie musiał za nie zapłacić. Okazuje się, że nie ma sztywnej ceny na okna, bo w każdym domu stosuje się inne ich warianty. Cena na okna PVC w Gdyni będzie zależała od ich wymiarów, układu skrzydeł i poprzeczek, koloru, a także zastosowanych okuć i dodatków. Ponadto wpływ na cenę okien ma wybrany kolor. Oczywiście najtańsze są okna obustronnie białe, jednak w budownictwie jednorodzinnym są one obecnie rzadko wybierane. Klienci mogą zamówić okna w okleinie drewnopodobnej z jednej strony lub z dwóch stron. Gdy klient zdecyduje się na okleinę z jednej strony, spowoduje to wzrost ceny o około 20%. Jeśli okna mają być obustronnie oklejone, to będą około 40% droższe. Ze znacznymi dopłatami trzeba liczyć się także, wtedy gdy okna mają nietypowy kształt taki jak łuki, trójkąty czy trapezy. Odzwierciedlenie w cenie będzie miał także wybór takich dodatków jak: stopniowany uchył, blokady drzwi balkonowych, nawiewniki czy dodatkowe skrzydła uchylne. Podobnie jest z drzwiami tarasowymi, które w wariancie przesuwnym kosztują nieco więcej od tych, otwieranych tradycyjnie.