Dlaczego warto zamontować rolety dachowe?

Rolety dachowe to ochrona przed intensywnie operującym słońcem i opadami atmosferycznymi, a w skrajnych przypadkach – również możliwość na zachowanie prywatności. Kiedy warto zamontować rolety dachowe?

Jedyny sposób na okna dachowe

Adaptowanie poddaszy i strychów stało się wyjątkowo modnym sposobem na zwiększenie powierzchni domu, albo wręcz wygenerowanie zupełnie nowego lokalu mieszkalnego, jak ma to miejsce w budownictwie wielorodzinnym. Mieszkania na poddaszu mają mnóstwo plusów, głównie aranżacyjnych – skośne sufity, nietypowe elementy wystroju wnętrza jak filary i widoczne belki konstrukcyjne pobudzają wyobraźnię tych, którzy lubią niestandardowe wnętrza.

Podstawowym minusem pomieszczeń umieszczonych bezpośrednio pod dachem budynku jest jednak ich duża podatność na nagrzewanie się w okresie letnim i wychładzanie w sezonie zimowym. W obu przypadkach znaczną pomocą okazują się tu rolety dachowe, które zabezpieczają wnękę okienną przed wpadaniem do środka promieni słonecznych, a w czasie mrozów – nadmiernego „uciekania” ciepła przez szyby.

Czym charakteryzują się rolety dachowe?

Rolety dachowe renomowanych producentów jak te dostępne na https://www.karnix.pl/ zapewniają komfort cieplny oraz ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Zdarza się bowiem, że w sąsiedztwie naszego domu znajdują się budynki wyższe, z których okien można spojrzeć do naszego mieszkania. 

Rolety typu blackout znajdujące się w ofercie Karnix w 100% zaciemniają dane wnętrze, a dodatkowo posiadają warstwę termoizolacyjną. To idealne rozwiązanie do pomieszczeń sypialnianych, ale i dziennych, jeśli doskwiera nam nadmierna ilość światła.

Rolety dachowe, podobnie jak i rolety do zwykłych okien, mogą stanowić element dekoracyjny – w tym celu Karnix zaprojektował rolety wykonane z tkaniny żakardowej (BASMATI) i zdobionej (DESIGNO). Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z pewnością każdy znajdzie wśród nich funkcjonalny dodatek do konkretnego pomieszczenia.

Czy rolety dachowe przeszkadzają w otwieraniu okna?

Rolety dachowe oferowane przez Karnix przytwierdza się bezpośrednio do stolarki okiennej, przez co roleta nie wpływa na funkcjonalność okna. Może być ono otwierane i uchylane bez potrzeby demontowania rolety. Dla tych, którzy mają wyjątkowe wymagania przygotowano także rolety w formie plis – plisy dachowe mogę być rozsuwane i zasuwane i przesłaniać jedynie wybrany fragment szyby (np. jej środek).

W większości przypadków rolety dachowe mogą być zamontowane samodzielnie, bez potrzeby wzywania fachowca. Wyjątkiem może być sytuacja, w której okna położone są bardzo wysoko lub w wyjątkowo trudno dostępnym miejscu.

Marki specjalizujące się w dostarczaniu wysokiej jakości przesłon okiennych takie jak Karnix oferują wykonanie rolet dachowych na indywidualne zamówienie i docięcie ich do konkretnego rozmiaru okna. Tym samym zyskujemy pewność, że rolety będą idealnie pełnić swoją funkcję.

Rolety przez internet

Zazwyczaj oferta rolet dachowych dostępnych na stronie producenta jest znacznie większa niż w stacjonarnym sklepie budowlanym. Jeśli zależy nam na nietypowej kolorystyce i zapoznaniu się z pełnym wachlarzem rozwiązań, lepiej odwiedzić stronę internetową konkretnej marki. W sekcji poradnikowej z pewnością znajdziemy informacje na temat tego, w jaki sposób dokonać pomiaru okien i jak montować otrzymaną roletę.