Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Mówią, że kuchnia to serce każdego domu. Serce, które bije swoim własnym rytmem. To dlatego kuchnia powinna być idealnie dostosowana do potrzeb domowników oraz ich gustu. Urządzanie kuchni tylko na pozór wydaje się łatwym zadaniem. W rzeczywistości trzeba przemyśleć wiele kwestii, które będą miały wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. Podpowiadamy, na jakie meble kuchenne warto się zdecydować.

Kuchnie na wymiar – dlaczego warto?

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie – pod względem wizualnym musi zaspokajać gust domowników, a z drugiej strony musi być niezwykle praktyczne i funkcjonalne. W kuchni gotujesz, przebywasz (nierzadko także z gośćmi), pijesz poranną kawę, jesz posiłki, a także przechowujesz produkty spożywcze, sprzęty AGD, garnki i naczynia.

Zestaw gotowych mebli kuchennych niejako narzuca ci pewne rozwiązania (na przykład kuchnia jednorzędowa). Tymczasem układ pomieszczenia może wymagać zastosowania niestandardowych rozwiązań. Przestrzeń kuchni (szczególnie, jeżeli pomieszczenie jest małe) musi być optymalnie wykorzystana.

Ponadto – jeżeli zdecydujesz się na kuchnię na wymiar – możesz dopasować jej układ do swoich potrzeb (na przykład liczbę szuflad czy szafek, wielkość blatu roboczego, ale także uchwyty czy systemy zamykania szafek). Kuchnia na wymiar daje też znacznie większe możliwości aranżacji wnętrz, jeśli chodzi o design i kolor mebli kuchennych. Jeśli mieszkasz na Pomorzu, to możesz zamówić kuchnie na wymiar w Tczewie.

Nowoczesna kuchnia – jak wybrać odpowiednie meble kuchenne?

Nowoczesna kuchnia powinna być przystosowana do potrzeb domowników. Zastanów się więc, do czego tak naprawdę służy ci kuchnia. Jeżeli dużo gotujesz, to będziesz potrzebować blatu roboczego o optymalnej powierzchni.

Jeśli natomiast masz dużo sprzętów (miksery, blendery, opiekacze, gofrownica itp.), to musisz mieć pojemne szafki kuchenne do przechowywania. Podobnie rzecz wygląda, jeżeli nie dysponujesz jadalnią i podajesz obiad w kuchni – musisz znaleźć jakieś rozwiązanie, które pozwoli całej rodzinie wygodnie zjeść posiłek (na przykład duży stół, wyspa kuchenna z hokerami).

Kuchnia ma być pomieszczeniem, w którym czujesz się swobodnie i możesz komfortowo przygotować posiłek. Pomyśl zatem o takiej kwestii, jak wysokość blatów. Podczas projektowania kuchni na wymiar możesz dopasować nawet takie parametry. Dodatkowo możesz zdecydować czy szafki będą sięgały po sam sufit, jaki będzie układ wewnątrz szafek oraz ile będzie szuflad. Wszystko to ma wpływ na funkcjonalność pomieszczenia.

Musisz także zastanowić się nad designem. Jeśli zależy ci na tym, aby kuchnia cieszyła oczy domowników przez lata, to postaw na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania – kuchnie klasyczne, które nigdy nie wychodzą z mody.