Dom Kamila Stocha – naprawdę robi wrażenie

Fot. Monkpress/East News Zab 12.07.2017 Dom Kamila Stocha w Zebie. N/Z budowa domu Kamila Stocha

Kamil Stoch razem ze swoimi kolegami z reprezentacji Polski dostarczają nam sportowych emocji. Kamil Stoch już od prawie dekady należy do ścisłej światowej czołówki w skokach narciarskich. Dzięki swoim sukcesom promuje nasz kraj w zasadzie na całym świecie. Co za tym idzie zarabia ogromne pieniądze. Udało mu się wybudować przepiękny pałac. Dom Kamila Stocha robi naprawdę na nas wrażenie.

Dobrze zainwestowane pieniądze

Kamil Stoch od lat jest jednym z najlepszych na świecie skoczków. Na swoim koncie ma już trzy złote medale igrzysk olimpijskich oraz dwie Kryształowe Kule. Nie możemy zapomnieć o tytule indywidualnym mistrza świata. Na jego półce znajdują się nagrody za wygrane w Turnieju Czterech Skoczni czy też Raw Air.

Na skoczniach zarobił niemałe pieniądze. W ciągu trzech ostatnich sezonów zarobił już około 2,5 miliona złotych. Taka fortuna pozwoliła mu spełnić jego największe marzenie – własnym dom.

Dom Kamila Stocha jest jedną z największych turystycznych atrakcji Zębu. Jest to rodzinna miejscowość skoczka. Mówi się o nim jako o góralskim pałacu. Co ciekawe dom Kamila Stocha mieści się przy ulicy samego Kamila Stocha. W ten właśnie sposób władze Poronna uhonorowały swojego obywatela najbardziej znanego. Skoczek przyznał, że nie zabiegał o to w żaden sposób.

Przepiękny dom Kamila Stocha

Stoch zaczął budowę swojego domu już w roku 2014. Wówczas otrzymał od miejscowości rodzinnej sosręb oraz kamień węgielny – belkę główną do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu. Wszystko w ramach podziękowania za dwa medale złote wywalczone podczas igrzysk w Soczi.

Cała posiadłość znajduje się bezpośrednio na wzgórzu. Stąd Kamil Stoch ma widok na przepiękną panoramę Tatr. W to właśnie miejsce przyjeżdżają tłumnie kibice, aby móc nie tylko zobaczyć przepiękny krajobraz, ale także posiadłość naszego mistrza. Dom Kamila Stocha wykonany jest z drewna.

Kto jest autorem tego projektu? Niejaki Adam Bukowski. Miał trudne zadanie, ponieważ musiał połączyć styl tradycyjny z nowoczesnością. Stworzenie takowej konstrukcji jest bardzo trudne. Niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją wykonania. Kamieniarka ułożona z głazów kilkutonowych stanowi także o samej atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to praca lokalnych artystów oraz rękodzieło.

Na pewno szanujemy to, że Kamil Stoch wybrał firmy lokalne oraz miejskich fachowców. Jest to fantastyczna wiadomość. Kamilowi Stochowi nie pozostaje nam nic innego jak życzenie dalszych sukcesów sportowych oraz stawania na najwyższych stopniach podium.