Domki na drzewach – jak je zbudować oraz ile kosztują?

Wielu z nas posiada ogród czy też działkę. Sprzyja to na pewno obcowaniu bezpośrednio z naturą oraz relaksem pośród świata przyrody. W takim miejscu powinniśmy pomyśleć nad elementami, które nam umożliwiają zabawę beztroską dzieciom. Taką zagwarantuję na pewno domki na drzewach. Jak zbudować taki domek? Co musimy wiedzieć na ten temat?

Projekt domków na drzewie

Jeśli interesują nas domki na drzewach, to w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dokładny projekt domu. Możemy oczywiście skorzystać z pomysłów gotowych, które znajdują się w biurach projektowych czy też firm, które się zajmują stawianiem profesjonalnym domków na drzewach. Takowy projekt nie tylko uwzględnia funkcjonalne kwestie, ale także kwestie związane z estetyką.

Co ciekawe, poza propozycjami przeznaczonymi ściśle dla najmłodszych mamy do wyboru także koncepcje bardzo śmiałe dla dorosłych, które obejmują całe wyposażenie domku, które pozwala na spędzenie w nim nawet całego weekendu. Kiedy nam zależy na oszczędnościach, to projekt domu na drzewie można jak najbardziej przygotować w sposób samodzielny. Jednak należy pamiętać o kilku niezwykle kluczowych sprawach, aby móc zbudować bardzo stabilną, jak i także wytrzymałą konstrukcję. Ważne jest to, że nie potrzebujemy żadnego pozwolenia na budowę.

Domki na drzewach ceny

Zanim przystąpimy do budowy domków na drzewach, warto zauważyć wszelkie finansowe opcje. Musimy zauważyć, że koszty zbudowania domku na drzewie są naprawdę dosyć mocno zróżnicowane. Wiele jest zależne od tego, czy zajmiemy się samodzielnie budową, czy też postanowimy ja zlecić firmie profesjonalnej. W tym pierwszym przypadku znacznie można obniżyć koszty, które i tak się ograniczają do zakupu materiałów budowlanych wszelkiego typu.

Jeśli posiadamy takowe narzędzia jak wyrzynarka, wiertarka, pilarka czy też akcesoria typu młotek, wkręty, drabina, miarka, okulary ochronne oraz śruby, to pozostaje nam jedynie nabyć jakieś belki drewniane, deski, płyty OSB czy tez blachę falistą. W wersji mocno oszczędnej możemy nawet zdecydować się na wykorzystanie resztek materiałów, które nam pozostały po danej budowie domu.

Bardzo ciekawą opcją jest także budowa domku na drzewie przy pomocy palet, które kosztują kilka czy też nawet kilkadziesiąt złotych, a często także leżą koło budowlanych marketów czy też na placach budowy. Pamiętajmy jednak, że takie materiały znalezione mogą być w nieco gorszym stanie i wymagać oczyszczenia dokładnego, oszlifowania, a do tego impregnowania. W każdym razie koszt udowy samodzielnej domku nie powinien w żadnym wypadku przekroczyć kilkaset złotych.