Drzwi przesuwne do łazienki – rodzaje i zastosowanie

Łazienka stanowi bardzo intymne pomieszczenie, w którym każda chwila ma służyć odprężeniu. Niezależnie od tego czy właśnie bierzmy długą i relaksującą kąpiel, czy może przygotowujemy się rano do pracy, powinniśmy mieć zapewnioną odpowiednią dozę miejsca, która wpłynie na cały nasz dzień i samopoczucie. Drzwi przesuwne do łazienki stanowią doskonały sposób na oddzielenie pokoju kąpielowego od reszty pomieszczeń w przypadku małego metrażu, a także stwarzają możliwość na odłączenie wanny bądź prysznica od części głównej. Jakie rodzaje drzwi przesuwnych znajdziemy na rynku i która propozycja będzie dla nas tą najlepszą? 

Drzwi przesuwne do łazienki z drewna 

Dużą popularnością cieszą się drewniane drzwi do łazienki. Dzięki możliwości ukrycia ich w ścianie lub w szynach za ścianami łazienki nie zabierają zbyt wiele miejsca, a przy tym podnoszą walory estetyczne innych pomieszczeń. Ich niekwestionowaną zaletą jest urok i elegancja, jaka od nich emanuje – minusem zaś może okazać się niska odporność na wodę i wilgoć. Posiadając drewniane drzwi przesuwne do łazienki nie możemy zapomnieć o prawidłowej impregnacji, która uchroni je przed zbyt szybkim zniszczeniem. Ponadto to rozwiązanie nie jest polecane w przypadku chęci oddzielenia prysznica od toalety i umywalek, bowiem skrzydło drzwiowe może zostać narażone na zbyt częste oddziaływanie niekorzystnych warunków. 

Szkło i lustra w minimalistycznym stylu 

Innym, doskonałym rozwiązaniem do małych łazienek jest zastosowanie drzwi przesuwnych, wykonanych ze szkła hartowanego. Takie rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni, a przy tym czyni każdą łazienkę niezwykłą i pełną wdzięku. Podczas wyboru idealnych drzwi przesuwnych należy zwrócić uwagę na każdy detal. Jeśli chcemy, aby nasz pokój kąpielowy zdobyły przeźroczyste drzwi to na pewno musimy zwrócić uwagę na odpowiednie czyszczenie. Gładka tafla szyby, narażona na działanie wody, może w krótkim czasie dorobić się zacieków i nieestetycznych plam. Wybierając półprzeźroczyste rozwiązanie nie będziemy narażeni na zbyt częste czyszczenie. 

Dodatki z tworzyw sztucznych do naszych drzwi przesuwnych mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jako specyficzny materiał tworzywo sztuczne stanowi lekką, a także trwałą propozycję dla wszystkich wymagających osób, którzy chcą nie tylko wydzielić przestrzeń łazienkową, ale też oddzielić miejsce kąpieli. Oferta tego rodzaju drzwi zdaje się być nieograniczona, jeśli właśnie rozważasz ich zakup to na pewno się nie zawiedziesz przepatrując propozycje popularnych firm.