Drzwi ukryte – nowoczesne i stylowe rozwiązanie dla Twojego domu. Jak wybrać drzwi ukryte?

Wykończenie wnętrz może być oparte na nowoczesnym minimalizmie i geometrii. W ten trend doskonale wpisują się drzwi ukryte, które są nowoczesnym i stylowym rozwiązaniem dla Twojego domu. Jak wybrać takie drzwi i dobrać do aranżacji wnętrz? Poznajcie ciekawe propozycje.

Drzwi ukryte – co warto wiedzieć na ich temat? 

Drzwi nie muszą mieć tradycyjnej framugi i ościeżnicy, a skrzydło także nie musi wyróżniać się na tle ściany. Drzwi ukryte są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią minimalizm i nowoczesność. Świetnym wyborem są drzwi ukryte dostępne w ofercie piudesign.eu. Znajdziesz wśród nich drzwi ukryte wysokie i takie o tradycyjnej wysokości pomiędzy 202 a 250 cm. Drzwi z ukrytą aluminiową ościeżnicą są połączone z aluminiowym lub drewnianym skrzydłem. To pierwsze rozwiązanie zapewnia lekkość drzwi i możliwość ich pokrycia różnymi materiałami, które pasują do aranżacji wnętrza. 

Rozwiązanie dla architektów, wymagających odbiorców indywidualnych i biznesowych

Bez wątpienia drzwi ukryte to nietuzinkowe rozwiązanie, które można określić mianem technologii XXI wieku. Posiadając duży apartament, można wybrać do niego właśnie takie drzwi, które tworzą jedną całość ze ścianami i można je pokryć takim samym materiałem. Drzwi ukryte ze skrzydłem drewnianym mogą być fornirowane i w ten sposób eksponować rysunek słojów i sęków, a jednocześnie tworzyć jedną płaszczyznę ze ścianą. Będzie to odpowiednie rozwiązanie np. do stylistyki klasycznej, kolonialnej, czy też art deco, gdzie drewno ma swoje ważne miejsce. PIU Wood Line to propozycja dla koneserów wykończenia z wykorzystaniem drewna. Warto jednak wiedzieć, że drzwi niskie drewniane mogą być też pokryte tapetą albo farbą, a nie tylko lakierem bądź fornirem. Drzwi z ukrytą ościeżnicą i skrzydłem drewnianym mogą mieć wysokość do 250 cm. Jeżeli mieszkanie jest bardzo wysokie to drzwi mogą sięgać niemal pod sufit. Drzwi ukryte wysokie mogą mieć nawet 320 cm wysokości. Olbrzymie skrzydło w takim przypadku nie jest jednak ciężkie, gdyż w takiej sytuacji stosuje się lekkie aluminium. 

Gdzie sprawdzą się drzwi aluminiowe z serii PIU Aluminium Line?

Drzwi ukryte wykonane z aluminium można pokryć fornirem kamiennym. Taki materiał idealnie skomponuje się ze ścianą wykończoną w kamiennych płytkach czy też także w fornirze. Jednolite wykończenie sprawia, że widoczna jest jedynie delikatnie zaznaczona linia drzwi, a także minimalistyczna klamka. Drzwi w takiej aranżacji prezentują się niczym ruchoma ściana, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na drzwi wysokie. Drzwi ukryte aluminiowe pokryte fornirem świetnie pasują do aranżacji glamour. Na powierzchni skrzydła może znaleźć się także beton architektoniczny o grubości do 8 mm. Tak wykończone drzwi dopełnią wnętrze w stylu industrialnym. Do aranżacji hi-tech lub glamour, takiej w której chce się podkreślić przestronność wnętrza, można wybrać drzwi ukryte ze skrzydłem wykończonym szkłem polimerowym. Ciekawym wyborem wykończenia takich drzwi może być także spiek kwarcowy, czy nawet skóra. W ostatnim przypadku drzwi mogą skomponować się ze skórzanym kompletem wypoczynkowym i dodatkowo podkreślić prestiż wnętrza. 

Drzwi ukryte w ścianie sprawdzają się zarówno w salonie, jak i pokoju dziecięcym. Na pewno drzwi są nie tylko niezwykle trwałe, ale również można zmieniać ich wykończenie, co jest kolejną zaletą. Drzwi wysokie z ukrytą ościeżnicą mogą być dobrym wyborem do pokoju garderobianego. To prestiżowy element dla najbardziej wymagających użytkowników.