Dywan okrągły – oryginalne pomysły na dekorację podłogi

Wybór dywanu na domową podłogę jest prosty tylko do momentu, w którym zaczniemy go szukać. Ilość wzorów, kolorów, sposobów szycia, grubości splotów, motywów dekoracyjnych i cen – to wszystko potrafi sprawić, że z wrażenia zakręci nam się w głowie. Zanim jednak, oszołomieni wyborem, zdecydujemy się kupić coś na szybko, byle mieć to z głowy – sprawdźmy, jakie podstawowe rodzaje dywanów okrągłych można znaleźć na rynku. Być może dzięki takiemu wypunktowaniu, łatwiej nam będzie określić, których z nich chcemy mieć we własnych czterech ścianach.

Dywan okrągły w siedmiu wariacjach

Shaggy – pluszowy klasyk. To chyba najpopularniejszy dziś w Polsce rodzaj dywanu. Miękki, pluszowy, niemal futrzasty, idealny dla osób, które lubią chodzić boso, zanurzając stopy w przyjemnym, otulającym materiale.

Naturalny dywan z juty lub lnu. Opcja dla klasyków, którzy ponad przyjemne w dotyku tkaniny, cenią naturalność, minimalizm i bliskość natury. Taka wariacja świetnie sprawdzi się we wnętrzach aranżowanych rustykalnie, sielsko i naturalnie.

Perskie fantazje na podłogęDywan okrągły w motywach perskich to propozycja dla osób, które kochają intensywne kolory, charakterystyczne zawijasy, romby i perski szyk bogatego zdobienia. Zdecydowanie opcja elegancka, mocno pachnącą klasyczną aranżacją wnętrz i sięgająca do czasów naszych dziadków.

Bajkowe motywy do pokoju dziecka. Jeśli okrągły dywan ma znaleźć się w pokoju malucha, warto żeby odzwierciedlał jego zainteresowania. Nadruki rycerzy, księżniczek czy kolorowych zwierząt w baśniowych pozach – jak najbardziej wskazane.

Dywany tkane maszynowo. Wzór jak spod igły, żadnych śladów ręcznej pracy, doskonałość szycia gwarantowana co do milimetra. Takie propozycje sprawdzą się w domach perfekcjonistów, którzy lubią, gdy wszystko ma swoje miejsce i nie jest w żadnym momencie prowizorką.

Hand-made czyli sztuka ręcznej roboty. Dywany wykonywane w całości ręcznie, są jednymi z najdroższych, ale i najciekawszych. Nie ma dwóch tych samych wzorów, nie ma dwóch tych samych splotów. Stworzone dla indywidualistów, którzy cenią unikatowość rzeczy.

Patchworkowy mix tkanin. W tym typie najważniejsza jest różnorodność i nieprzewidywalność. Miks kolorów, tkanin, wykończenia, szycia – coś dla poszukiwaczy niestereotypowych rozwiązań. Lubiane przez artystów.

Wybór okrągłych dywanów jest dzisiaj naprawdę duży, dlatego przed ostateczną decyzją o tym, jaki kupimy, warto przemyśleć jego kolorystykę, spójność z obecnym stylem aranżacji całego pomieszczenia oraz materiał, z jakiego został on wykonany i sposób jego szycia. To pozwoli nam dobrać do mieszkania model idealny.